COVID-19: Україна може самостійно проводити секвенування зразків SARS-CoV-2

20 вересня 2021 о 10:50
616

У Центрі громадського здоров’я МОЗ України з’явилося обладнання для секвенування (виявлення нових штамів) зразків SARS-CoV-2, виявлених в українських пацієнтів. Потужність секвенатора — 400 зразків на місяць.

Коментар Віктора Ляшка

«Переконаний, що наявність лабораторії, яка може проводити секвенування, – це питання національної безпеки. Нарешті ми його маємо. Тепер ми оперативно зможемо реагувати на біологічні загрози, чітко встановлюючи джерело. До цього часу Україна відправляла свої зразки на секвенування до лабораторій ВООЗ, що займало певний час, тепер зможемо реагувати оперативно», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Що закуплено додатково

Також для лабораторних центрів у кожній області за бюджетні кошти закуплено:

  • 58 автоматичних станцій пробопідготовки для екстракції РНК (виділення з вірусу для подальшого аналізу);
  • 55 приладів для виявлення збудника (ампліфікації);
  • 4 роботизованих і автоматизованих системи, які в автоматичному режимі забезпечують виконання етапу екстракції РНК та внесення ампліфікаційної суміші з мінімальним залученням фахівців лабораторії.

Нагадаємо, що  в проєкті бюджету на 2022 р. вже закладено майже пів мільярда гривень на обладнання для бактеріологічних та фізико-хімічних лабораторій Центрів з контролю і профілактики  хвороб.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua