Обговорення вимог ПМГ–2022: гематологічні та онкогематологічні хвороби

25 серпня 2021 о 15:40
1009

У Національній службі здоров’я України (НСЗУ) відбулося перше засідання Робочої групи позаштатних експертів, які працюють над Програмою медичних гарантій (ПМГ)–2022, за напрямом лікування онкогематологічних та гематологічних захворювань.

Обговорення

Експерти працювали над проєктом специфікацій та вимог до пакету медичних послуг «Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворювання у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах».

Пропозиції експертів щодо пакету:

  • додати, що рентген-дослідження і комп’ютерну томографію (КТ) мають проводити пацієнтам в цілодобовому режимі;
  • доповнити, що всі препарати крові мають бути опромінені та лейкодеплетовані;
  • внести доповнення, що проведення еферентної терапії із застосуванням аферезу клітин крові можливе як у закладі, так і на умовах підряду;
  • додати у перелік вимог визначення маркерів збудників трансфузійно-трансмісивних інфекцій: ВІЛ, гепатитів, сифілісу методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР);
  • збільшити кількість дитячих лікарів-онкологів та лікарів-гематологів з 3 до 4;
  • збільшити у закладі кількість апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) з 1 до 2, автоматичних дозаторів лікувальних речовин з 10 до  15, витяжних шаф з 1 до 2, а кількість пульсоксиметрів та  термометрів збільшити до 4.

Дискусія у експертів виникла щодо питання, чи зможуть медзаклади, які подаватимуться на цей пакет, облаштувати щонайменше 4 індивідуальні палати-бокси із окремим санвузлом та можливістю повної ізоляції пацієнта. Зараз згідно з вимогами таких палат має бути 2. Експерти не дійшли згоди з цього питання, тож продовжать його розгляд на наступному засіданні.

Ще одне дискусійне питання — чи збільшувати кількість місць у відділені, які мають бути забезпечені кисневою підтримкою (в тому числі за допомогою кисневого концентратора), з 20 до 50%. Розгляд цього питання також продовжать на наступному засіданні, де і сформують остаточні вимоги до закупівлі послуг.

Склад Робочої групи

Склад робочої групи наведено в таблиці

Таблиця. Склад Робочої групи експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за ПМГ за напрямом лікування онкогематологічних та гематологічних захворювань

Дудник Світлана Валеріївна Начальник відділу взаємодії із зовнішніми експертами управління фінансових гарантій медичного обслуговування Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ, д.м.н., голова Робочої групи
Костін Євген Іванович Головний спеціаліст відділу взаємодії із зовнішніми експертами управління фінансових гарантій медичного обслуговування Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ, секретар Робочої групи
Ткач Костянтин Дмитрович Головний спеціаліст відділу клінічного аудиту та методології Департаменту моніторингу НСЗУ
Адиров Михайло Васильович Завідувач онкогематологічного відділення КНП «Миколаївська обласна дитяча клінічна лікарня Миколаївської обласної ради» (за згодою)
Артьомова Наталія Сергіївна Лікар-гематолог дитячий КП «Дитяча міська клінічна лікарня»  Полтавської міської ради, асистент кафедри педіатрії № 1 з пропедевтикою та неонатологією Української медичної стоматологічної академії, к.м.н. (за згодою)
Подворчанська

Вікторія Леонідівна

Радник Адвокатського об’єднання «Юридична фірма «Астерс»» (за згодою)
Качарян Арман Володимирович Державний експерт експертної групи з питань високотехнологічної медичної допомоги Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України (за згодою)
Каднікова Тетяна Вікторівна Завідувач гематологічного відділення Національного інституту раку (за згодою)
Клименко Сергій Вікторович Керівник Центру гематології, хіміотерапії гемобластозів та трансплантації кісткового мозку, КЛ «Феофанія» ДУС (за згодою)
Лисиця Олександр Володимирович Завідувач відділення ТКМ, ІМДХТ та імунотерапії НДСЛ «Охматдит» МОЗ України (за згодою)
Макєєва Наталія Іванівна Завідувач кафедри педіатрії № 2 Харківського національного медичного університету, д.м.н., професор (за згодою)
Нікітенко Ліана Кузьмівна Лікар-онколог, гематолог КНП Сумської обласної ради «Обласна дитяча клінічна лікарня» (за згодою)
Ольхович Наталія Вікторівна Завідувач, лікар-лаборант генетик лабораторії медичної генетики Спеціалізованого медико-генетичного центру НДСЛ «Охматдит» МОЗ України, д.біол.н. (за згодою)
Парамонов Віктор Володимирович Директор КНП «Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради», лікар-гематолог (за згодою)
Подворчанська Вікторія Леонідівна Радник Адвокатського об’єднання «Юридична фірма «Астерс» (за згодою)
Перехрестенко Тетяна Петрівна Професор кафедри гематології та трансфузіології Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, д.м.н (за згодою)
Нікітенко Ліана Кузьмівна Лікар-онколог, гематолог КНП Сумської обласної ради «Обласна дитяча клінічна лікарня» (за згодою)
Шень Юрій Миколайович В.о. генерального директора КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради, к.м.н. (за згодою)

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua