Для лікування COVID-19 закуплено майже 3 тис. флаконів тоцилізумабу

19 серпня 2021 о 15:19
737
Спеціальності :

2784 флакони препарату тоцилізумаб поставили 19 серпня 2021 р. на національний склад. Далі він буде розподілений у регіони задля своєчасної допомоги тяжкохворим із COVID-19.

Коментар Олександра Комаріди

«Світова практика застосування препарату та тогорічний досвід його участі в лікуванні українців дає підстави й надалі його застосовувати. Дослідження ще тривають, але зараз, якщо є можливість зберегти життя, — ми маємо її використати», — прокоментував поставку препаратів заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

Він додав, що ДП «Медичні закупівлі України» придбали патентований оригінальний препарат безпосередньо у виробника.

Зараз триває закупівля 14 346 упаковок ремдесивіру. Також є домовленості про постачання інноваційного противірусного препарату прямої дії, про це буде повідомлено додатково. Цей препарат призначають пацієнтам, які знаходяться на амбулаторному лікуванні, з метою уникнення ускладнень та госпіталізацій. Зараз він знаходиться на третій (останній) стадії клінічних досліджень. МОЗ попередньо домовилося про квоту на поставку препарату для лікування 300 тис. пацієнтів.

Міністерство охорони здоров’я продовжує допомагати регіонам підготуватися до реагування на потенційний спалах COVID-19 в осінньо-зимовий період.

Нагадаємо, що визначено та законтрактовано 257 лікарень спеціалізованої допомоги пацієнтам із COVID-19. Вони розподілені на заклади 1-ї та 2-ї хвилі реагування.  Потужності цих лікарень налічують 38 943 ліжка, з них 37 222 з киснем (96%) та 3211 реанімаційних. Для амбулаторного лікування закуплено 14 790 кисневих концентраторів у всіх областях. Для цього в межах спеціальної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам надано 693 млн 693 тис. грн. Ці кисневі концентратори стали власністю територіальних громад, які є власниками відповідних амбулаторій (тобто комунальною власністю) та перебувають у їх оперативному управлінні. Додатково 43 лікарні отримали 152 млн грн для вдосконалення систем киснепостачання. У межах міжнародної технічної допомоги вже змонтовано нові кисневі станції ще у 20 закладах, які надаватимуть допомогу пацієнтам з COVID-19.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua