Під час пандемії COVID-19 важливо не забувати про рутинну імунізацію

12 серпня 2021 о 10:52
632

Сьогодні, коли розмови точаться лише про вакцинацію від COVID-19, — важливо не забувати про рутинну імунізацію дітей за віком.

На цьому наголошують у Центрі громадського здоров’я МОЗ України та зазначають, що станом на 1 липня 2021 р. 36,6% дітей отримали захист від туберкульозу, 38,2% дітей віком до 1 року вакцинували від кашлюка, дифтерії і правця, ще менше — 35% дітей віком 18 міс, 31,6% — у 6-річному віці. Від поліомієліту щеплено 39,6% дітей віком до 1 року, 37,9% — у 18 міс, 38% — віком 6 років. 40,6% дітей віком до року отримали захист від кору, паротиту та краснухи (КПК).

За розрахунками цьогорічної тенденції за 6 міс, до кінця поточного року охоплення щепленням сягне лише 70%, чого недостатньо для формування колективного імунітету — необхідних 95%.

У Центрі закликають батьків надолужити пропущені щеплення дітей за віком, усвідомлювати та зіставляти ризики й переваги вакцинації. Сучасні вакцини є безпечними та ефективними і здатні захистити кожну людину від інфекційних захворювань, ускладнення від яких можуть вартувати життя.

Вакцинація під час пандемії COVID-19 є безпечною. А будь-які переривання планової імунізації, навіть на короткий період, призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій.

На які вакцинокеровані інфекції хворіли найбільше

В Україні у 2020 р. найбільше хворіли на такі вакцинокеровані інфекції, як вірусний гепатит В, кашлюк та кір. Минулий рік відзначається в цілому зменшенням числа випадків цих хвороб, але серед причин цієї, на перший погляд, позитивної динаміки можуть бути не тільки охоплення вакцинацією, а й обмежувальні карантинні заходи та зосередження більшої уваги до COVID-19.

Нагадаємо, незважаючи на виклики пандемії COVID-19, у 2020 р. в Україні вдалося досягти стабільного охоплення щепленнями на рівні 80%.

Україна сьогодні близька до середніх цифр у світі з охоплення вакцинацією, але все одно має найнижче охоплення порівняно з європейським регіоном. Це створює критичну загрозу для загального стану здоров’я населення країни.

Щоб ситуація стабільно покращувалася, потрібно зберігати контроль над рутинною вакцинацією й пам’ятати, що захищатися потрібно не тільки від COVID-19, а й від інших хвороб.

Відслідковувати наявність вакцин у регіонах можна тут.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua