Результати дослідження ефективності вакцини CoronaVac

11 серпня 2021 о 15:44
10936

Дослідження на 128 тис. медичних працівників в Індонезії, яких щепили від COVID-19 вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech із січня до березня 2021 р., показали, що ця вакцина має ефективність 98 % у запобіганні смерті, 96% у запобіганні госпіталізації та 94% у запобіганні симптоматичній хворобі.  Про це повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

Про вакцину

У Центрі нагадують, що CoronaVac — це інактивована вакцина, яка містить неактивний, «знешкоджений» вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет.

Це стара й добре вивчена технологія. Першу інактивовану вакцину від поліомієліту створили ще в 1955 р. Сьогодні так працюють деякі вакцини від грипу, сказу, кліщового енцефаліту.

Вакцина CoronaVac безпечна, бо не містить живих компонентів вірусу та пройшла суворі, добре контрольовані дослідження. 1 червня 2021 р. Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила її для екстреного застосування.

Станом на 10 серпня Україна отримала 5 677 756 доз вакцини CoronaVac/Sinovac Biotech.

Майже 1,18 млн українців уже щепилися вакциною CoronaVac, яка запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua