Виплати НСЗУ за надані послуги, починаючи з квітня 2021 р.

5 серпня 2021 о 13:41
2815

Останнім часом в нашій країні склалася ситуація, що в деяких закладах охорони здоров’я виникали затримки із виплатами від  Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Це сталося через організаційні та технічні причини. У НСЗУ розповіли, яка ситуація існує на сьогодні.

Виплати медзакладам за медичну допомогу пацієнтам з COVID-19

У квітні та травні деякі медичні заклади госпіталізували пацієнтів з коронавірусом, але не відповідали вимогам надання допомоги.

Через це НСЗУ не могла укласти договори з такими лікарнями і виплатити їм кошти. Завдяки спільним зусиллям Уряду, Міністерства охорони здоров’я та НСЗУ була прийнята постанова, яка розблокувала ці виплати. До порядку реалізації Програми медичних гарантій внесли зміни, які дозволи НСЗУ виплатити гроші закладам, які не відповідали вимогам. Для цього заклади укладають з НСЗУ додаткові угоди.

Усі кошти за лікування пацієнтів з коронавірусом у квітні та травні НСЗУ  виплатила.

За послуги, надані у червні, всі заклади отримали оплату, крім 25 лікарень. 10 з них отримають 31 млн грн цього тижня, решта — у процесі підписання угод та звітів. Щойно це буде завершено, заклади отримають оплату.

Загальні виплати

Загалом з квітня цього року НСЗУ виплатила медичним закладам понад 32 млрд грн. З них:

  • закладам первинної медичної допомоги — 6,6 млрд грн;
  • спеціалізованим медзакладам — 18,9 млрд грн;
  • центрам екстреної медичної допомоги — 2,9 млрд;
  • за надання допомоги пацієнтам з коронавірусом — 3,9 млрд грн.

За липень заклади вже отримали кошти за пакетами, що оплачуються за глобальним бюджетом. Тобто за напрямами, де передбачена фіксована сума. Оплати за пріоритетним напрямками заклади отримують за підсумками роботи у попередньому місяці після його закінчення.

Пріоритетні послуги

Щодо пріоритетних послуг, то з квітня по липень цього року НСЗУ виплатила медзакладам:

  • 296 млн грн за медичну допомогу при інсульті,
  • 111 млн грн за медичну допомогу при інфаркті,
  • 615 млн грн за медичну допомогу при пологах,
  • 255 млн за медичну допомогу у складних неонатальних випадках,
  • 79 млн за пріоритетні послуги з раннього виявлення онкології.

Серед іншого, наприклад, за напрямом онкології з квітня по липень цього року НСЗУ виплати 1,3 млрд грн. А найбільше — за стаціонарну допомогу — понад 10 млрд грн.

За квітень та травень усі медичні заклади, які працюють за договором з НСЗУ, отримали оплати у повному обсязі. Оплату за червень отримали усі медзаклади, крім 5. Найближчим часом звіти про надані послуги цих закладів НСЗУ опрацює і передасть в Державну казначейську службу для оплати.

Є також група закладів, яким НСЗУ зупинила оплати, оскільки вони не виконали вимоги щодо доступності будівель для осіб з інвалідністю. Таких медзакладів 77.

На виплати від НСЗУ впливає те, наскільки медичні заклади виконують вимоги договору. Є заклади, які недоотримали значні суми через те, що не виконали вимоги щодо доступності. Наприклад, Одеська обласна клінічна лікарня має значні невиплати. Причина — заклад не подав документи про доступність будівель. Міська клінічна лікарня № 1 Одеської міської ради могла б отримати ще 5 млн грн, якби вчасно виконала вимоги щодо доступності будівлі.

Всі оплати, які отримують лікарні за договором з НСЗУ, є публічною інформацією, яку можна побачити на відкритих дашбордах НСЗУ.

НСЗУ виконуватиме свої фінансові зобов’язання і вчасно виплачуватиме кошти закладам за виконану роботу.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr