У Черкасах вперше проведено трансплантацію серця

2 серпня 2021 о 16:35
480

29 липня 2021 р. вперше у Черкасах — на базі Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги лікарі провели операцію з вилучення серця, нирок та печінки від одного донора для їх подальшої трансплантації декільком пацієнтам.

Серце пересадили 59-річному пацієнту в Черкаському обласному кардіологічному центрі. Пересаджувати його черкаським хірургам допомагали колеги з Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України.

Дві донорські нирки були пересаджені в Черкаському обласному онкологічному диспансері.

Печінку донора було перевезено до Національного інституту хірургії та трансплантології, де її отримав 58-річний чоловік, який вже декілька років знаходився в листі очікування.

Як трансплантація стала можливою

Трансплантація стала можливою після згоди родичів на пожертвування органів донора. Пацієнт переніс тяжку черепно-мозкову травму, яка призвела до смерті головного мозку і не залишила йому жодних шансів на життя.

Підбір пар «донор – реципієнт» здійснила Єдина державна система трансплантації (ЄДІСТ).

Наразі стан пацієнтів стабільний. Попереду на них чекає тривалий шлях реабілітації.

МОЗ України висловлює слова скорботи родичам донора та свою шану і подяку за їх вкрай важливе рішення.

Також дякуємо за злагоджену  та швидку роботу Патрульній поліції України, яка оперативно доставила бригаду лікарів з Києва до Черкас.

Трансплантація виконана за кошти державного бюджету відповідно до пілотного проєкту з фінансування трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua