«Велике будівництво»: до кінця року запрацюють 600 амбулаторій первинної медичної допомоги

29 липня 2021 о 16:07
1349

Мета децентралізації — не просто створення громад, необхідно створити сучасні умови життя для кожного мешканця в кожній об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) країни. На цьому наголосив 29 липня 2021 р. під час виступу на Форумі «Україна 30. Децентралізація» заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко. Тому вкрай важливо забезпечити розвиток медичної інфраструктури в маленьких селах і селищах, щоб у людей був доступ до якісних медичних послуг саме там, де вони проживають».

Приймальні відділення

Під час виступу на форумі Кирило Тимошенко поінформував, що наразі,  в межах проєкту Президента України «Велике будівництво», 118 приймальних відділень — із запланованих 200 — вже реконструйовані й оснащені новим діагностичним обладнанням; ще 83 приймальних відділення — юридично вводяться в експлуатацію і найближчим часом, протягом 1–2 міс розпочнуть свою роботу.

Амбулаторії

Крім того, з державного бюджету на побудову та реконструкцію й оснащення амбулаторій було виділено 4,5 млрд грн. 449 медичних амбулаторій вже повноцінно працюють, реконструкція 151 амбулаторії завершиться цього року.

Також К. Тимошенко анонсував запуск у 2022 р. проєкту з реконструкції обласних лікарень у кожному обласному центрі в країні. «Наше завдання — реконструювати усі відділення та корпуси усіх обласних лікарень: одну дитячу та одну дорослу лікарню в кожному обласному центрі».

Наразі готується проєктно-кошторисна документація, будівництво розпочнеться наступного року. Орієнтовна вартість проєкту — 20 млрд грн з державного бюджету.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua