22 липня 2021 р. під головуванням заступника міністра соціальної політики Віталія Музиченка відбулося чергове засідання Координаційної ради Трастового фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в антитерористичній операції (далі — ТФ НАТО) у форматі відеоконференції.
У засіданні взяли участь керівник Офісу трастових фондів НАТО Агенції НАТО з підтримки та постачання Мерай Оздемір, керівник проєкту ТФ НАТО з медичної реабілітації Йоніда Пепа, Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Офісу Президента України, представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства соціальної політики, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти та науки.
Про що йшла мова
Мерай Оздемір та Йоніда Пепа поінформували про результати зустрічі за участю представників Місії України при НАТО з провідною країною (Республіка Болгарія), яка відбулася напередодні у місті Брюссель, щодо перспектив продовження реалізації проєкту ТФ НАТО. Зокрема, повідомлено, що тривають переговори щодо підписання додаткової угоди 5 між Республікою Болгарія та Агенцією НАТО з підтримки та постачання для проєкту ТФ НАТО в Україні в галузі медичної реабілітації.
На засіданні обговорили проєктні пропозиції від Мінсоцполітики, Мінветеранів, Міноборони, МВС, Нацгвардії, МОЗ, МОН та Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій щодо:
- подовження терміну реалізації проєкту «Професійна підготовка і навчання фахівців з протезування/ортезування в Україні», в результаті якої буде підготовлено фахівців відповідно до міжнародно визнаних стандартів ISPO категорії ІІ, які зможуть виготовляти протезні вироби за новітніми технологіями;
- закупівлі медичного обладнання для закладів з лікування (реабілітації) ветеранів, підвідомчих Міноборони, МВС, Мінветеранів, МОЗ;
- професійної підготовки (підвищення кваліфікації) та обміну досвідом медичного персоналу.
Також розглянуто дві нові ініціативи щодо надання допомоги у придбанні реабілітаційного обладнання для медичної, фізичної та психологічної реабілітації в державні реабілітаційні установи «Центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю «Донбас» та «Центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю «Галичина».
Усі ці зусилля спрямовані на сприяння розбудові в Україні сфери медичної реабілітації, зокрема забезпечення місцевих медичних центрів засобами надання реабілітаційних послуг, розвиток системи реабілітації, протезування за новітніми технологіями для осіб з фізичними вадами, постраждалих від війни.
Представники Офісу ТФ НАТО Агенції НАТО з підтримки та постачання висловили задоволення роботою ТФ в Україні та запевнили у подальшій підтримці сфери медичної реабілітації українських військовослужбовців, поранених в операції об’єднаних сил.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами kmu.gov.ua