Студенти, які не склали іспит «Крок 2», зможуть перескласти його, не чекаючи наступного року

19 липня 2021 о 17:22
2168

Міністерство юстиції України зареєструвало Наказ МОЗ України від 23 червня 2021 р. № 1266 «Про затвердження змін до Положення про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів «Медицина» і «Фармація».

Про що наказ

Реалізація вимог цього Наказу та Положення про організацію та порядок проведення державної атестації студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах III–IV рівнів акредитації за напрямом підготовки «Медицина» дасть змогу випускникам 2020/2021 навчального року, які не склали «Крок 2» (або одержали незадовільну оцінку), перескласти іспит повторно, не чекаючи наступного року, як того вимагало законодавство раніше.

Таке рішення МОЗ ухвалило, щоб забезпечити рівні права випускникам спеціальностей, які складали інтегрований іспит «Крок» (у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту) і мали змогу повторно перездати його через 2 міс після першої спроби, та випускникам спеціальностей («Лікувальна справа», «Педіатрія» та «Медична психологія»), які вимушені були чекати повторної спроби рік, до червня 2022 р.

Як показав аналіз, вимога щодо перескладання іспиту лише за рік не сприяла підвищенню якості освіти. Тому вперше за весь час існування іспиту її було змінено і здобувачі, які не склали атестацію, матимуть можливість повторно здати її протягом року, а відтак, отримати дипломи про вищу освіту та розпочати навчання в інтернатурі.

Найближчим часом Центр тестування при МОЗ України повідомить про дати перескладання.

Іспит «Крок 2» проводився в травні–червні 2021 р. На іспит «Крок 2» «Загальна лікарська підготовка» було зареєстровано 7360 українських та 3322 іноземних студенти. З’явилися на складання — 7316 та 3210 студентів відповідно. Не склали іспит 718 студентів, серед них 276 (3,8%) — громадяни України, 442 (13,8%) — іноземці.

Довідково

З 1997 р. в Україні для атестації студентів, які навчаються в закладах вищої медичної освіти впроваджено ліцензійний інтегрований іспит, який включає один, два або три окремі тестові  екзамени – «Крок 1», «Крок 2» та «Крок 3».

Студентам, які одержали незадовільну оцінку, можна було перескласти:

Крок 1 — не більше 2 разів протягом семестру,

Крок 2, 3 – 1 раз, не раніше, ніж через рік після складання протягом 3 років.

У 2016 р. розпочалася реформа системи медичної освіти. Законом України «Про вищу освіту» встановлено, що атестація осіб на бакалаврському та магістерському рівнях освіти може містити єдиний державний кваліфікаційний іспит, що складається з: інтегрованого тестового іспиту «КРОК»; об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту; іспиту з англійської мови професійного спрямування.

У разі нескладання будь-якого з компонентів кваліфікаційного іспиту здобувач має право повторно скласти іспит не більше одного разу. Повторне складання іспиту допускається протягом одного року з дня проведення першого іспиту.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua