COVID-19: Україна отримала ще понад 2 млн доз вакцин компанії Moderna

19 липня 2021 о 11:51
650
Спеціальності :

18 липня 2021 р. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 2 000 040 доз мРНК-вакцини від COVID-19 виробництва американської компанії Moderna. Ця партія вакцин надається урядом США через глобальний фонд COVAX.

Коментар Віктора Ляшка

«Наша ключова мета — захистити якнайбільше українців від COVID-19. Ми вдячні партнерам, які допомагають нам у цьому. Щодня ми збільшуємо обсяги вакцинації, щоб усі охочі мали доступ до неї. Я закликаю українців, які ще не щепилися, не зволікати і відвідати найближчий центр масової вакцинації, щоб захистити своє здоров’я», — сказав Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, вакцина Moderna з цієї поставки призначена для використання мобільними бригадами, які щеплюють організовані колективи та професійні групи з попередніх етапів.

Коментар Лори Білл

«Надзвичайно важливо, що більше вакцин надходить зараз, і більше людей в Україні можуть отримати захист від COVID-19, особливо в контексті наступних хвиль пандемії. Ми вдячні уряду США, який зробив можливою цю найновішу поставку. Кращий доступ до вакцин для всіх країн є найбільш ефективним шляхом подолання пандемії. Дуже важливо, щоб люди, особливо ті, хто належить до груп ризику, скористалися можливістю зробити щеплення та уникнули згубного впливу COVID-19 на їхнє здоров’я та життя їхніх сімей», — зазначила Лора Білл, виконувач обов’язків Голови представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Скільки ще вакцин отримає Україна

Мета ініціативи COVAX, яка є безпрецедентним прикладом співпраці міжнародної спільноти, — забезпечити, щоб усі країни, незалежно від рівня доходу, отримали рівний доступ до вакцин проти COVID-19. Поставки в рамках COVAX продовжуватимуться, і до кінця 2021 р., як очікується, Україна отримає достатню кількість вакцин різних виробників, щоб захистити до 20% населення від COVID-19 в рамках ініціативи.

Коментар Ярно Хабіхта

«ВООЗ вітає першу доставку вакцини Moderna через механізм COVAX в Україну. Через COVAX за останні місяці в Україну було доставлено понад 2 млн доз вакцин, і сьогоднішня доставка подвоїть доступні вакцини. Ця вакцина широко використовується в США та інших країнах. У середині липня понад 1,3 млн українців отримали дві дози вакцини, і ми закликаємо жителів України скористатися можливістю зробити щеплення», — зазначив доктор Ярно Хабіхт, Представник ВООЗ та Голова Бюро ВООЗ в Україні.

Зберігання й логістику мРНК-вакцин, отриманих від COVAX, із дотриманням правильного холодового ланцюга в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID.

Раніше в межах  ініціативи COVAX Україна отримала 1 064 700 доз вакцини Pfizer/BioNTech та 1 072 800 доз вакцини AstraZeneca.

Хоча в Україні з’являється більше вакцин, охоплення вакцинацією проти COVID-19 ще недостатнє для того, щоб люди могли відмовитися від дотримання фізичної дистанції та носіння масок, тому дотримуватися цих практик потрібно продовжувати.

Довідково

мРНК-вакцина, розроблена американською компанією Moderna, має кодову назву mRNA-1273 та торговельну — Spikevax. Схвалена ВООЗ для екстреного застосування. Необхідно вводити дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Ефективність вакцини становить 94,1%.

Ініціатива COVAХ спрямована на забезпечення справедливого та рівноправного доступу до вакцин від COVID-19 для кожної країни світу. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (Global Alliance for Vaccines and Immunisation — GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (Coalition for Epidemic Preparedness InnovationsCEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель та логістики вакцин від COVID-19. COVAX працює з організаціями громадянського суспільства, виробниками вакцин, урядами США, Великобританії, Європейського Союзу, зі Світовим банком та ін.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua