Співпраця Товариства Червоного Христа та Центру громадського здоров’я

13 липня 2021 о 12:52
968

9 липня 2021 р. відбувся XXII з’їзд Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ), на якому було підведено підсумки співпраці з багатьма міжнародними та національними партнерами як у реагуванні на епідемії ВІЛ, туберкульозу, пандемії COVID-19, так і в подоланні наслідків збройного конфлікту на Сході України.

Пріоритетні сфери спільної діяльності

Ірина Агеєва, керівник відділу супроводу реформ Центру громадського здоров’я МОЗ України, взяла участь у заході та зазначила, що Центр і Товариство як стратегічні партнери мають 7 пріоритетних спільних сфер діяльності:

  1. Туберкульоз. Підтримка на регіональному рівні послуг з амбулаторної моделі лікування туберкульозу вдома для 13 049 пацієнтів, а також поширення актуальної інформації про нові методи терапії.
  2. ВІЛ. Навчання персоналу Товариства проведенню тестування на ВІЛ швидкими тестами на рівні громад і навчання інструкторів з першої допомоги.
  3. COVID-1990% населення України знає бренд Червоного Хреста завдяки широкомасштабній інформаційній кампанії з профілактики інфікування COVID-19 та роботі національної гарячої лінії.
  4. Інфекційний контроль. З перших днів пандемії Червоний Хрест допомагав та продовжує допомагати медикам, що працюють у вкрай важких умовах на території Донецької та Луганської областей. У тому числі завдяки Товариству проведено навчання з інфекційного контролю для лікарів, які допомагають пацієнтам з COVID-19. Тепер усі медичні працівники, від мегаполісів до районних лікарень в Україні, озброєні знаннями та навичками, як діяти в умовах пандемії, як боротися за кожне життя з хворобою.
  5. Дослідження. ТЧХУ виступило донором та партнером у проведенні сероепідеміологічного дослідження розповсюдженості антитіл IgG до SARS-CoV-2. Завдяки цьому ми дізнаємося, скільки насправді українців перехворіло COVID-19. Це дослідження — одне з найбільш стратегічних та масштабних у країні. Окрім фінансування, фахівці ТЧХУ беруть участь у всіх етапах цього дослідження: забезпечення мобільних бригад, що відбирають зразки крові, автотранспортом, пальним та водіями; забезпечення засобами індивідуального захисту  інтерв’юерів; можливість залучення широкої мережі регіональних представництв в якості опорних пунктів та складів обладнання. Ці активності дають можливість реалізувати таке масштабне дослідження, що досі не має аналогів в Україні з погляду організації.
  6. ВакцинаціяТЧХУ спільно з Центру громадського здоров’я проводить широку інформаційну кампанію із залучення до вакцинації найбільш уразливої групи пацієнтів віком старше 60 років.
  7. Донорство. Карантин вплинув на катастрофічне зменшення резервів запасів крові, і ТЧХУ виступив з ініціативою інформаційної кампанії із залучення донорів відповідно до кращих стандартів НАТО до залучення донорів із Міністерством оборони України.

ТЧХУ є надійним партнером Центру громадського здоров’я, адже мету щодо збереження здорового життя можна реалізувати лише спільними зусиллями.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua