Уряд України отримав фінансування в розмірі 300 тис. дол. США від Світового банку для посилення фінансування пілотних проектів із реформування системи охорони здоров’я і має намір використати частину коштів цього гранту на оплату товарів, робіт, пов’язаних та консультаційних послуг, які будуть придбані в рамках цього проекту.
Проект складається з таких частин:
Частина 1. Розвинення спроможності впроваджувати пілотні проекти
(а) Розбудова інституційної спроможності Міністерства охорони здоров’я України, обласних та міської державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування чотирьох регіонів, де мають реалізуватися пілотні проекти (Донецької, Дніпропетровської, Вінницької областей та міста Києва), зокрема шляхом (і) організації семінарів з питань планування лікарень та практики управління, стратегічних закупівель, втілення в життя принципів керованого медичного обслуговування, впровадження систем оплати постачальників тощо; (іі) надання технічної допомоги місцевим організаційним комітетам із питань реформування системи охорони здоров’я для підготовки й остаточного доопрацювання пілотних проектів та розроблення планів їх реалізації; (ііі) підготовки кошторисів витрат на пілотні проекти у трьох областях та у місті Києві; і (iv) проведення поїздок на місця та в зарубіжні країни і налагодження партнерських стосунків для ознайомлення працівників, які спеціалізуються в розробленні та пілотному впровадженні реформ системи охорони здоров’я, з прикладами успішного проведення реформ системи охорони здоров’я в регіоні Європи та Середньої Азії.
(b) Надання технічної допомоги центральній міжвідомчій робочій групі, відповідальній за цілеспрямоване керування процесом реформування системи охорони здоров’я, та сприяння взаємодії членів робочої групи з областями, де мають впроваджуватись пілотні проекти, та ключовими заінтересованими учасниками реформи.
Частина 2. Створення основи нової системи моніторингу та оцінки (МіО) у структурі охорони здоров’я
Надання консультаційних послуг для оцінки та розгляду спроможності здійснювати моніторинг та оцінку, забезпечення персоналом, визначення функцій та розроблення нової стратегії моніторингу та оцінки, в тому числі проведення детального аналізу нових функціональностей та вимог при підготовці майбутньої інформаційної системи управління системою охорони здоров’я (ІСУОЗ), а також ряду додаткових стратегій (обстеження, використання інших джерел даних тощо) для поповнення уже існуючої інформації на базі ІСУОЗ з метою оцінки впливу пілотних проектів.
МОЗ України відповідає за загальну реалізацію проекту, під його контролем Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України (далі — Інститут) несе відповідальність за його щоденну реалізацію. В рамках проекту Світового банку з нагляду Інститут здійснює управління заходами, що фінансуються за кошти гранту, включаючи закупівлю товарів та послуг консультантів.
Закупівлі за контрактами, які фінансуються Світовим банком, будуть проводитися в рамках процедур, викладених у Настанові Світового банку: Закупівлі за позиками МБРР і кредитами (Guidelines: Procurement under IBRD Loans and IDA Credits, поточне видання). Вони відкриті для всіх правомочних учасників торгів, як це визначено в керівних принципах. Консультаційні послуги будуть відібрані відповідно до Настанови Світового банку: Відбір та найм консультантів позичальниками Світового банку (Guidelines: Selection and Employment of Consultants by World Bank Borrowers, поточне видання).
Спеціальні оголошення про закупівлі для договорів, на які буде оголошено торги відповідно до процедур Світового банку про міжнародні конкурентні торги, а також для контрактів на консультаційні послуги будуть публікуватися, як тільки вони будуть відкриватися у UN Development Business та dgMarket, на нашому сайті.
Олександр Устінов
за матеріалами www.moz.gov.ua
© Dima11286/Dreamstime.com/Dreamstock.ru