Медична освіта: виявлено спроби підробки при складанні іспиту «КРОК»

23 червня 2021 о 17:52
708

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет), яке відбулося 16 червня 2021 р., народні депутати заслухали представників Міністерства внутрішніх справ (МВС), МОЗ, Центру тестування професійної компетентності фахівців при МОЗ та Ужгородського національного університету стосовно фальсифікації під час складання іспиту «КРОК» студентами майбутніми медиками.

Зазначено, що 2 червня 2021 р. поліцейськими спільно з представниками Центру тестування виявлені факти, коли замість студентів-медиків іспит «КРОК» мали складати підставні особи.

Коментар Михайла Радуцького

«Це ганебний випадок, який не можна залишити поза увагою з боку нашого Комітету. Тим більше що мова йде про підготовку майбутніх медиків, яким ми з вами будемо довіряти своє життя та життя своїх рідних», — заявив голова Комітету Михайло Радуцький.

Коментар Антона Геращенка

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що сукупна кількість підозрюваних у даному правопорушенні — 40 осіб (20 студентів, які прийшли складати іспит за інших студентів, та 20 осіб, які за гроші найняли інших студентів, щоб за них склали іспит).

«Також встановлена особа — студента цього закладу вищої освіти, який за 500 дол. США організовував масову підробку здачі медичного іспиту. Також поліція проводить заходи, щоб встановити, чи не були причетні деякі викладачі цього закладу вищої освіти до того, щоб закривати очі на те, що приходять масово студенти з чужими паспортами», — повідомив А. Геращенко.

Також він зазначив, що такі випадки можуть мати масовий характер по всій Україні.

М. Радуцький підтримав пропозицію МОЗ щодо можливості проведення тестування «КРОК» поза територією університетів за аналогією зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) та заявив, що Комітет готовий надати законодавчу підтримку для врегулювання цього питання.

За результатом обговорення Комітет ухвалив рішення звернутися до Кабінету Міністрів з рекомендацією доручити відповідним органам виконавчої влади розробити та запровадити механізм проведення персональної перевірки осіб, які складають іспити, з метою запобігання неперсональному складанню іспитів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/committeehealth