Кількість закладів, які уклали договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) у 2021 р. збільшилася. Як повідомляють у відомстві, усі медичні заклади, що підписали договір, відповідають вимогам. Тобто мають обладнання, фахівців та умови для надання належної допомоги. Медичні заклади отримали суми у договорах відповідно до своїх потужностей та кількості послуг, які торік надали і внесли в електронну систему охорони здоров’я.
Перевірка на відповідність вимогам
Кожну отриману пропозицію на укладання договору НСЗУ перевіряє на відповідність вимогам. А саме: перевіряє факт наявності медичного обладнання та відповідних фахівців, аналізує документи, що підтверджують доступність будівель, наявність ліцензії на медичну практику тощо.
Кількість договорів та виплати
НСЗУ уклала договори із понад 3 тис. надавачів первинної, екстреної та спеціалізованої медичної допомоги. 1842 договори НСЗУ підписала із закладами, що надають первинну медичну допомогу. Це на 150 більше, ніж минулого року. Серед закладів — 190 приватних та 474 лікарів — фізичних осіб — підприємців (ФОП). За надання первинної допомоги у квітні–травні 2021 р. НСЗУ виплатила понад 3,2 млрд грн.
Збільшення числа договорів із спеціалізованими закладами
Щодо спеціалізованої медичної допомоги НСЗУ уклала 1893 договори. Це на 200 більше, ніж минулого року. Серед цієї кількості є 82 приватних заклади та 16 лікарів-ФОП. Загалом кількість спеціалізованих приватних закладів, які підписали договір з НСЗУ, цього року збільшилася на 20. Вони надаватимуть допомогу пацієнтам безоплатно за Програмою медичних гарантій. Оплату за квітень заклади спеціалізованої медичної допомоги отримали на суму понад 4,2 млрд грн. Зокрема, майже 900 млн грн отримали центри екстреної медичної допомоги. У травні спеціалізовані заклади отримали майже 2 млрд грн. Щодо пріоритетних напрямів — оплата за ними відбувається після закінчення місяця за підсумками роботи, тобто за кількість фактично наданих послуг.
Нагадаємо, з 1 квітня 2021 р. кілька напрямів виділили в окремі пакети послуг. Серед них — «Ведення вагітності в амбулаторних умовах». Договір на цей пакет підписали 589 закладів, серед них 4 приватні. За напрямом «Супровід та лікування та дорослих та дітей з туберкульозом на первинному рівні медичної допомоги» договір уклали 434 надавачі. На сьогодні з боку НСЗУ підписано 368 договорів за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19» із закладами, які запропоновані органами місцевого самоврядування, внесені у перелік закладів, визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, та відповідають вимогам.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua