18 травня 2021 р. Верховна Рада України відправила у відставку міністра охорони здоров’я України Максима Степанова. За це рішення віддали свої голоси 292 народні депутати України
19 травня 2021 р. Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування на засіданні розглянув подання Прем’єр-міністра України про призначення Віктора Ляшка міністром охорони здоров’я України.
Представлення кандидатури Прем’єр-міністром
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль представив кандидатуру Віктора Ляшка, внесену фракцією політичної партії «Слуга народу» на правах коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді дев’ятого скликання, на посаду міністра охорони здоров’я, яка є вакантною.
«Біографія кандидата і його робота на посаді заступника міністра охорони здоров’я свідчать про спроможність Віктора Кириловича очолити й дуже ефективно управляти Міністерством, особливо в умовах епідемії, в контексті світової пандемії, забезпечення програми вакцинації», — зазначив Д. Шмигаль.
Необхідно налагодити командну роботу
Будь-який результат, який ми плануємо, можна досягти виключно командною роботою», — наголосив кандидат на посаду міністра, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко і запропонував після голосування у сесійній залі провести зустріч з членами Комітету, на якій чітко і детально проговорити виклики і завдання, котрі постали перед МОЗ.
Основні виклики і завдання
Серед основних викликів, які стоять перед Міністерством, він назвав подолання епідемії коронавірусної хвороби та її наслідків. Серед шляхів вирішення цієї проблеми В. Ляшко назвав вакцинацію населення і приведення протягом літа системи охорони здоров’я у «якісно нову готовність до реагування на інфекційні хвороби й епідемії».
Кандидат відповів на запитання народних депутатів.
Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді підтримати подання Прем’єр-міністра і призначити Віктора Ляшка на посаду міністра охорони здоров’я України.
Створення уповноваженого з медичних питань
Також члени Комітету розглянули проєкт Закону України «Про Уповноваженого з медичних питань) № 5475, яким пропонується створення та врегулювання правового статусу Уповноваженого з медичних питань як нового суб’єкта державного контролю за реалізацією прав пацієнтів та медичних працівників, а також посередника у вирішенні конфліктів між ними.
Законопроєктом пропонується визначити порядок призначення Уповноваженого, вимоги до кандидата на дану посаду, його основні повноваження та права.
Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити проєкт закону України до порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради та за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу з урахуванням пропозицій Комітету щодо необхідності внесення змін в інші закони, що не були предметом розгляду в першому читанні.
Збільшення видатків на кисневі станції
Члени Комітету розглянули проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо збільшення видатків на закупівлі, проєктування та встановлення кисневих станцій» № 5460.
Документом пропонується виділити 800 млн грн з Державного бюджету на забезпечення закладів охорони здоров’я незалежними джерелами кисню, а саме – кисневими станціями.
Комітет підтримав законопроєкт та пропонує Комітету з питань бюджету, визначеному головним з підготовки цього документа, рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу та в цілому як закон.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами rada.gov.ua