МОЗ вивчатиме поширення антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2

14 травня 2021 о 10:51
541
Спеціальності :

МОЗ України розпочинає сероепідеміологічне дослідження поширення антитіл до коронавірусу Sars-Cov-2. Проєкт буде реалізовано разом з Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка та Центром громадського здоров’я. Про це під час брифінгу 13 травня 2021 р. повідомила заступник міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

Буде оцінено стан популяційного імунітету

«Науковці Інституту оцінять стан популяційного імунітету населення, визначать найуразливіші групи до інфікування, доступ до тестування, частку безсимптомних випадків серед дорослого населення, а також можливі фактори ризику. Це дуже важливо для глибшого розуміння захворюваності. Ми зможемо побачити ціліснішу картину, врахувати інформацію про тих людей, які хворіли безсимптомно або з різних причин не зверталися до лікаря по допомогу», — поінформувала С. Шаталова.

Дослідження планують проводити у два етапи: польовий та аналітичний

Польовий етап передбачає формування мобільних бригад. Кожна складатиметься із соціологічних працівників та медика, котрі робитимуть опитування та братимуть зразки крові для проведення в лабораторіях тестів на наявність антитіл IgM та IgG. Таким чином планують охопити до 9000 обраних рандомно дорослих українців, які живуть у всіх регіонах України в населених пунктах із різною кількістю жителів — від сіл до великих міст, мають різний вік та стать.

Під час аналітичного етапу передбачається оброблення заповнених анкет та формування реальних статистичних результатів, репрезентативних для всієї України.

Обидва етапи дослідження фахівці планують завершити протягом літа. Це абсолютно добровільна для громадян ініціатива, у результаті якої вони отримають безкоштовні результати тестів на антитіла. Проєкт реалізують у рамках спільного для Міністерства охорони здоров’я та Світового банку проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua