Мобільна психіатрична допомога у Програмі медичних гарантій–2021

9 квітня 2021 о 12:00
1028

У Програмі медичних гарантій–2021 впроваджується новий пакет — «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». Він почне діяти з 1 липня 2021 р.

У Національній службі здоров’я України (НСЗУ) переконують, що ця послуга наблизить психіатричну допомогу до пацієнта, адже він зможе отримати її вдома після завершення гострого перебігу хвороби. Мобільна мультидисциплінарна команда виїжджатиме до пацієнта і надаватиме йому допомогу за місцем перебування відповідно до індивідуального плану лікування, складеного у співпраці з пацієнтом. Щоб отримати послуги за цим пакетом, необхідно мати направлення сімейного лікаря чи педіатра, з якими підписано декларацію, або ж направлення лікаря-психіатра чи лікаря-психіатра дитячого.

Що входить до безоплатного пакета

Безоплатними для пацієнта будуть такі медичні послуги:

  • психіатричний огляд та допомога;
  • індивідуальний план лікування і реабілітації — із залученням самого пацієнта або його законного представника;
  • проведення необхідних психодіагностичних тестів у динаміці;
  • контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.

Психологічна підтримка для родичів

Родичі або законні представники особи з розладами психіки та поведінки можуть розраховувати на психологічну підтримку медиків мобільної бригади. Їх навчать технікам самодопомоги та методам психологічної підтримки.

Мобільна команда також визначатиме потребу у фармакотерапії, призначатиме медикаментозне лікування, за потреби направлятиме на стаціонарне лікування або на отримання паліативної допомоги.

Вимоги до медичного закладу

Щоб укласти договір на надання мобільної психіатричної допомоги, заклад має відповідати певним вимогам. Насамперед мати ліцензію на медичну практику за спеціальністю «Психіатрія» або «Дитяча психіатрія».

До складу мобільної мультидисциплінарної команди мають входити щонайменше 4 особи з переліку:

  • лікар-психіатр або лікар-психіатр дитячий;
  • лікар-психолог або лікар-психотерапевт або психолог;
  • медична сестра;
  • фахівець з соціальної роботи або соціальний працівник.

Тариф на медичні послуги з психіатричної допомоги визначається як глобальна ставка за 1 команду на місяць, та становить 50 535 грн на місяць.

НСЗУ укладе договори з усіма закладами, які відповідатимуть вимогам, і оплачуватиме надані послуги згідно з підписаним договором.

Цього року особи з розладами психіки та поведінки, а також пацієнти з епілепсією матимуть змогу отримувати в рамках державної програми реімбурсації безоплатно або з незначною доплатою необхідні лікарські засоби. Це стосується лікування таких захворювань як посттравматичний стресовий розлад, шизофренія, афективні розлади, депресія, невротичні розлади та епілепсія. Старт програми заплановано на 1 вересня 2021 р.

Усі ці лікарські засоби призначатимуться винятково лікарями спеціалізованої ланки медичної допомоги. Видаватимуться лише за електронним рецептом. Аптечний заклад, у якому можна буде отримати ці ліки, пацієнт обиратиме сам.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами nszu.gov.ua