Міністерство охорони здоров’я, продовжуючи системно виправляти торішні помилки державного підприємства «Медичні закупівлі України», забезпечило поставку багатьох лікарських засобів, що є критичними для життя і здоров’я українців. Про це під час брифінгу 8 квітня 2021 р. заявила заступник міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.
Які ліки закуплено
Зокрема, мова йде про ліки для терапії пацієнтів зі серцево-судинними захворюваннями. За цим напрямком не закуплено 73 позиції. Ситуація на сьогодні виправлена: 28 позицій вже закуплено та розподілено на суму 53,1 млн грн; 13 позицій законтрактовано на суму 24,4 млн грн, поставка відбудеться у червні; 34 позиції на суму 62,3 млн грн зараз у торгах.
- За напрямом «Дитяча онкологія» ДП «Медичні закупівлі» у 2020 р. не забезпечило 26 життєво необхідних номенклатурних позицій. Наразі вже тривають поставки. Додатково розподілили кошти на суму 42,1 млн грн, з яких 6 номінальних позицій на 7,9 млн грн вже закупили та доставили, 22 позиції на 21,5 млн грн законтрактували та очікують постачання, 5 позицій на 6,9 млн грн — у торгах. Ще 12 номінальних позицій на 62 млн грн додаткової закупівлі — також у торгах.
- За напрямом антиретровірусної терапії, тобто придбання препаратів для осіб з ВІЛ-інфекцією, не закупили 11 позицій. Зараз МОЗ забезпечило укладання контрактів на препарати за 4 позиціями на суму 75,2 млн грн. Перше постачання очікується протягом найближчих 2 тиж.
- Водночас триває закупівельний процес за напрямом «Дихальні розлади новонароджених». Ще у січні Україні загрожувала небезпека дефіциту сурфактантів, нині ж вона нівельована. За 15 млн грн закупили та розподілили 1557 флаконів, додатково здійснюють закупівлю 3000 флаконів за 28,9 млн грн.
- За напрямом «Допоміжні репродуктивні технології» закуповується фолітропін та хоріонічний гонадотропін, кожного препарату — понад 1700 флаконів.
- За напрямом «Кровотечі» для українців забезпечено протромбіновими комплексами. Загалом – 1075 флаконів. Організація ПРООН зараз проводить торги за цим напрямом і за категоріями «Розсіяний склероз» та «Скринінг».
- За категорією «Ідіопатична сімейна дистонія» враховано закупівлю систем для глибинної стимуляції мозку за кошти державного бюджету 2021 р.
Які торги було зірвано
У МОЗ України нагадують, що за підсумками 2020 р. ДП «Медичні закупівлі України» зірвало торги на майже мільярд гривень за різними нозологіями, серед яких найкритичніші напрямки – серцево-судинні захворювання, дитяча та доросла онкологія. Кількість зірваних номінальних позицій – 108 при запланованих 483.
Крім того, підприємство не виконало оплату закупівель за укладеними договорами лікарських засобів на суму 334 млн грн, які по закінченні календарного року автоматично повернулися до загального фонду державного бюджету. Була повністю зірвана програма закупівель 48 ангіографічних рентгенівських систем на понад 1 млрд грн, а також 110 автомобілів екстреної медичної допомоги на суму 191,4 млн грн.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua