У Програмі медичних гарантій цього року надання стоматологічної медичної допомоги виокремили в окремий амбулаторний пакет. Він так само покриватиме тільки ургентну стоматологічну допомогу усім та планову стоматологічну допомогу дітям віком до 18 років, крім ортодонтичних процедур та протезування, адже ці послуги визначені Кабінетом Міністрів України як платні, тобто ті, які можуть оплачуватися з кишені пацієнта або за рахунок окремих програм місцевого бюджету.
Національна служба здоров’я отримала пропозиції на підписання договорів за пакетом «Стоматологічна медична допомога в амбулаторних умовах» від 798 медичних закладів. З них близько половини вже отримали підтвердження.
Тариф на медичні послуги із стоматологічної медичної допомоги в амбулаторних умовах становить 116 грн. Прогнозуючи кількість послуг, які заклад зможе надати наступного року, ми також передбачили коефіцієнт, який враховує карантинні обмеження.
Що входить до безоплатного пакету
До переліку безоплатних стоматологічних послуг включено:
первинний огляд пацієнта або пацієнтки з оцінкою стану стоматологічного здоров’я відповідно до підходів ВООЗ;
ургентна стоматологічна допомога дітям та дорослим;
надання планової стоматологічної допомоги дітям (крім ортодонтичних процедур та протезування);
інструментальні дослідження в рамках ургентної стоматологічної допомоги, а також планової стоматологічної допомоги дітям;
організація та проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей віком до 6 років відповідно до чинного законодавства;
своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам, виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття.
Ургентна стоматологія у дорослих
Для дорослих Програма медичних гарантій покриває ургентну стоматологію — усунення гострого болю та лікування станів, які загрожують життю. Для дітей віком до 18 років — повністю покривається планова дитяча стоматологія. Бо це запобігає погіршенню загального здоров’я дитини.
Протезування, брекети та інші дорогі стоматологічні послуги не входять до гарантованого пакету і можуть оплачуватися з інших джерел — окремими програмами місцевого бюджету або за рахунок пацієнта.
Вимоги до медичного закладу
Заклад, що планує укласти договір з НСЗУ на надання стоматологічної допомоги, має бути обладнаний необхідною медичною апаратурою, зокрема:
- рентгенівським або дентальним рентгенапаратом;
- портативним дефібрилятором із функцією синхронізації;
- набором інструментів для проведення трахеотомії;
- дихальним мішком;
- аптечкою для надання невідкладної допомоги;
- тонометром, зокрема й педіатричним з манжетками для дітей різного віку тощо.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr