Вакцинація від COVID-19: незабаром стартує другий етап

19 березня 2021 о 14:10
1289

Менше ніж за місяць від початку вакцинальної кампанії проти COVID-19 Україна розпочинає другий етап вакцинації. З 22 березня 2021 р. стартує робота стаціонарних пунктів щеплення та вакцинація сімейних лікарів. Про це під час виступу у Верховній Раді України 19 березня 2021 р. розповів міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Додаткові  партії вакцин будуть поставлені найближчим часом

Станом на сьогодні в Україні вакциновано 92 713 осіб. Найближчим часом буде поставлено додаткові партії вакцин. Так, 1,5 млн доз AstraZeneca (Covishield) очікують на відправлення в Україну від індійського Serum Institute. Зареєстрована в Україні та очікується також вакцина CoronaVac від виробника Sinovac Biotech.

«Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин і визнаним світовим авторитетом у виробництві імунобіологічних препаратів. Вона щорічно виготовляє 300–500 млн доз вакцин високої якості й постачає їх за контрактами в 34 країни світу», — зазначив М. Степанов.

Очільник МОЗ також поінформував, що керівництво фонду UNICEF, зустріч із яким відбулася напередодні, запевнило, що до кінця березня — початку квітня в рамках міжнародної ініціативи COVAX Україна отримає партію в 570 тис. доз вакцини AstraZeneca, а до кінця травня — ще 1,1 млн доз.

Окрім цього, за попередніми домовленостями, очікується постачання вже законтрактованої американської вакцини NovaVax та індійської від Bharat Biotech.

«Обидві вакцини на всіх етапах клінічних досліджень показали дуже високі результати. Доведена ефективність NovaVax становила 89,3%, а Covaxin від Bharat Biotech досягла показника в 81%, — зазначив М. Степанов. — У такий спосіб наша стратегія, яка спрямована на забезпечення вакцинами всіх охочих протягом цього календарного року, вже виконується, а мета — досягнення колективного імунітету в 60% вакцинованих є абсолютно досяжною».

Медики та військові вже вакцинуються

Очільник МОЗ наголосив, що українські медики й військові роблять щеплення проти COVID-19, подаючи приклад своїм колегам та всім українцям. У лист очікування на вакцинацію записалося вже 290 549 осіб. І це найкраща відповідь тим, хто намагається зірвати вакцинальну кампанію в Україні.

«Політики багато говорять про недовіру медиків або військових до вакцини, але насправді це не так. У соціальних мережах лікарі розгорнули цілу кампанію за хештегом я_лікар_я_вакцинуюся. Їх тисячі, а це значить, що лікарі відмовляються від вакцинації лише в уяві антивакцинаторів», — наголосив міністр.

Релігійні діячі підтримують вакцинацію

Він нагадав, що з ініціативою публічної вакцинації виступили й релігійні діячі.

Верховний Архієпископ Києво-Галицький, глава Української греко-католицької церкви Святослав та Архімандрит Михайлівського Золотоверхого монастиря Лаврентій, представник Федерації єврейських громад у столиці України Леонід Барац, представник Іудейської громади руху Хабад Любавич в Україні Борис Стругацький заявили про необхідність вакцинації та зробили це публічно.

«Я абсолютно й цілком поділяю думку отця Лаврентія, який наголосив, що церква приймає вакцинацію як один зі способів подолати або принаймні обмежити поширення цієї страшної хвороби, та що щеплення може стати частиною Божого промислу», — зауважив М. Степанов.

Міністр закликав українців ретельно перевіряти інформацію, довіряти тільки офіційним джерелам і каналам комунікації.

Нагадаємо, що з 1 березня 2021 р. запрацював портал vaccination.covid19.gov.ua, на якому розміщена вся інформація щодо вакцинації в Україні. Записатися в лист очікування можна на порталі та в застосунку «Дія», а також через контакт-центр МОЗ: 0 800 60 20 19.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua