12 листопада щорічно відзначається Всесвітній день боротьби з пневмонією, метою якого є привернення уваги до однієї з найважливіших проблем охорони здоров’я — пневмонії та сприяння її профілактиці, завдяки якій щорічно рятується мільйони дитячих життів.
Щорічно у світі реєструється близько 155 млн випадків захворювання пневмонією у дітей. Ця хвороба стає причиною смерті приблизно 1,4 млн дітей віком молодше 5 років, що становить 18% всіх випадків смерті дітей цього віку у всьому світі. Пневмонія вбиває більше дітей віком молодше 5 років, ніж будь-яка інша хвороба, забираючи щодня до 4300 молодих життів.
Правильне лікування може запобігти 600 тис. випадків смерті. Вартість антибактеріальної терапії всіх дітей, хворих на пневмонію у 42 найбідніших країнах світу, становить близько 600 млн дол. США. На лікування пневмонії в Південній Азії та країнах Африки на південь від пустелі Сахара — на частку яких припадає 85% випадків смерті — потрібна третина цієї суми — близько 200 млн дол. Ціна лікування включає вартість самих антибіотиків, а також витрати на підвищення кваліфікації працівників охорони здоров’я, що сприяє зміцненню всієї системи охорони здоров’я.
11 листопада 2011 р. з приводу Всесвітнього дня боротьби із пневмонією розпочинається місячник боротьби із пневмонією, організований учасниками Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії, яка прагне залучити якомога більше представників охорони здоров’я та громадськості до проблеми поширеності пневмонії.
У рамках місячника 11 листопада 2011 р. о 13:00 в Національній дитячій клінічній спеціалізованій лікарні «Охматдит» (вул. Стрітенська, 7/9) розпочнеться акція, в ході якої буде підписано Маніфест «Захистимо дітей від пневмонії». У заході візьмуть участь представники громадських організацій, відомі персони, журналісти та всі небайдужі, які приєдналися до Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.moz.gov.ua, www.who.int,
www.worldpneumoniaday.org