Вакцини БЦЖ доставлені в Україну

11 березня 2021 о 12:27
1043

9 березня 2021 р. на замовлення Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну вакцину для захисту дітей від туберкульозу (БЦЖ), закуплену за кошти державного бюджету. Про це під час брифінгу 11 березня 2021 р. повідомила Світлана Шаталова, заступник міністра охорони здоров’я України.

Коментар Світлани Шаталової

450 тис. доз вакцини БЦЖ вже в Україні, цього тижня вантажі прибудуть до місць призначення. На закупівлю вакцини виділили 1 млн 717 тис. грн із залишків державного бюджету 2018 р.

Безпечна та ефективна вакцина вироблена Serum Institute of India, прекваліфікована ВООЗ.

Це перша партія БЦЖ, що надійшла в країну цього року. Пізніше Україна отримає ще 640 тис. доз.

Щеплення можна зробити безоплатно в державних медичних закладах або приватних, які уклали угоду з Національною службою здоров’я.

МОЗ України та ЮНІСЕФ закликають вакцинувати малюків вчасно за графіком — одну дозу БЦЖ вводять на 3–5-й день життя. Якщо ваша дитина пропустила щеплення, зверніться до свого лікаря, щоб отримати захист від туберкульозу якнайшвидше.

Для немовлят захист від туберкульозу дуже важливий: у маленьких дітей перебіг захворювання відбувається у генералізованій формі — з ураженням печінки, нирок, кісток та з високим ризиком туберкульозного менінгіту.

У 2020 р., згідно з даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, щеплення проти туберкульозу отримали 88,8% дітей віком до одного року.

Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом (від хворої людини до здорової при чханні, кашлі).

Вакцини проти дифтерії

Минулого тижня ЮНІСЕФ доставив в Україну 2,4 млн доз вакцини проти дифтерії-правця для дітей і дорослих, закуплених за кошти державного бюджету. Постачання охоплювало 600 тис. доз препарату для профілактики кашлюка, дифтерії та правця з цільноклітинним кашлюковим компонентом (АКДП); 300 тис. доз вакцини — для профілактики дифтерії та правця (АДП) для дітей віком від 6 років та 1,5 млн — для профілактики дифтерії та правця зі зниженим вмістом антигена (АДП-М) для дорослих.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»