У Програмі медичних гарантій медичну реабілітацію виділили в окремий напрям. І вперше передбачили на цей вид допомоги окремий бюджет. Ця медична послуга покликана допомогти людині у відновленні порушених чи втрачених фізичних навичок, та пристосуватися до нових умов життя після лікування.
Фінансування
На медичну реабілітацію у бюджеті Програми медичних гарантій-2021 передбачено понад 1,8 млрд грн.
Тариф на медичну реабілітацію у Програмі медичних гарантій на цей рік збільшено на 1 175 грн. З 1 квітня він становитиме 7 тис. 729 грн. Тариф визначається як глобальна ставка на місяць, що враховує кількість пацієнтів, яким була надана відповідна медична допомога у минулому році. Через карантинні обмеження у 2020 р. і, відповідно, зменшення кількості пацієнтів, до тарифу застосовуватиметься коригувальний коефіцієнт.
Які послуги надаються
Медичну послугу з реабілітації при захворюваннях у підгострий та відновний періоди пацієнти можуть отримати за трьома пакетами у 249 медичних закладах, 4 з яких приватні.
Зокрема, 212 медзакладів надають послуги з медичної реабілітації пацієнтам із ураженням нервової системи. 223 медзаклади надають такі послуги пацієнтам з ураженням опорно-рухового апарату. Немовлятам, які народилися передчасно, або з різними захворюваннями, впродовж перших трьох років життя надають медичну реабілітацію в 63 медзакладах.
Виплати медичним закладам
Станом на сьогодні НСЗУ виплатила медзакладам понад 1 млрд 400 млн грн за надання пацієнтам послуг з медичної реабілітації.
ТОП-3-заклади за розміром оплат: Поліклінічне об’єднання Міської ради міста Кропивницького — майже 58 млн грн, Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання — понад 48 млн грн та Консультативно-діагностичний центр Голосіївського району міста Києва — понад 41 млн грн.
Послуги за цими пакетами надають як стаціонарно, так і амбулаторно. Варто зазначити, що реабілітацію пацієнтів у гострий період захворювання передбачено в пакетах послуг, які надаються у стаціонарі.
Безоплатний пакет
За Програмою медичних гарантій пацієнт отримує безоплатно такі послуги з медичної реабілітації — огляд та консультації, формування індивідуальної програми реабілітації, моніторинг стану пацієнта, консультації лікарів інших спеціальностей, послуги з медичної реабілітації та навчання пацієнтів та їхніх доглядачів особливостям догляду за людиною, запобіганню можливих ускладнень.
Щоб отримати безоплатно медичну реабілітацію, пацієнт має насамперед звернутися до лікаря, з яким укладено декларацію. Він за необхідності випише направлення на отримання послуги з медичної реабілітації. Далі — отримати направлення лікуючого лікаря, який може спрямувати пацієнта на медичну реабілітацію за потреби.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами nszu.gov.ua