НСЗУ уклала договори із 64 медичними закладами на надання допомоги пацієнтам при гострому інфаркті міокарда. Кожна область України має заклад, законтрактований на лікування пацієнтів із гострим інфарктом. Але найбільше їх у Дніпропетровській області — 6. На Львівщині, Тернопільщині та Донеччині — по 4. Усі ці 64 лікарні здатні забезпечити роботу в цілодобовому режимі та мають необхідне обладнання для проведення обстеження, медперсонал відповідної кваліфікації. Про це йшла мова під час брифінгу НСЗУ 5 березня 2021 р.
Маршрут пацієнта
Людину з підозрою на гострий інфаркт міокарда бригада екстреної медичної допомоги повинна доставити безпосередньо в той медичний заклад, який уклав договір з НСЗУ на надання послуг з лікування у разі інфаркту. Саме у такому медзакладі спроможні провести потрібні лабораторні та інструментальні обстеження, такі як ангіографічне дослідження коронарних судин. Ангіографія — надзвичайно точний діагностичний метод, за допомогою якого лікарі визначають, де саме у судинах порушений кровообіг, та за потреби проводять процедуру встановлення стента. На сьогодні це є золотим стандартом дослідження серцевих артерій в усьому світі.
Саме тому так важливо, щоб людину з підозрою на інфаркт транспортували до потрібного закладу. Навіть якщо він розташований в іншій області, але є ближчим до місця перебування пацієнта. Важливо, щоб час доїзду швидкої до лікарні не перевищував 60–90 хв від початку болю в серці.
Розроблення та дотримання відповідних маршрутів — відповідальність місцевої влади. Але рідні людини, яку планують госпіталізувати в лікарню, можуть уточнити у оператора нашого контакт-центру за номером 16-77, чи має цей медичний заклад контракт з НСЗУ на лікування пацієнтів з інфарктом.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами facebook.com/nszu.ukr