Світ наближається до третьої хвилі COVID-19. Згідно з оцінками науковців, другий рік пандемії може виявитися навіть важчим за попередній. Тож, аби ефективно протидіяти хворобі, слід дотримуватись усіх рекомендацій і правил МОЗ, які розроблені провідними вченими, епідеміологами та лікарями. Про це під час виступу у Верховній Раді 5 березня 2021 р. сказав міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
За словами очільника МОЗ, в Україні вже підтверджено наявність британського штаму коронавірусу. Три області перебувають у червоній зоні карантину. Це Івано-Франківська, Житомирська та Чернівецька. На межі червоної зони — Закарпаття та Вінниччина. М. Степанов закликав усіх відповідально ставитися до ситуації й дотримуватися рекомендацій МОЗ.
«Наші попередні адміністративні, політичні та протиепідеміологічні рішення показали, що Україна може боротися з пандемією на рівні з провідними країнами світу, а за деякими показниками — навіть перевершувати їх», — наголосив міністр.
Важливість вакцинації
Сьогодні кожен українець може зробити внесок у боротьбу з COVID-19 шляхом вакцинації. Для вироблення колективного імунітету необхідно, аби кількість щеплених була щонайменше 60%. Нині в Україні вже розгорнута вакцинальна кампанія, на першому етапі якої щеплення отримують медики та військові. На другому запланована вакцинація тих, хто має дуже високі ризики інфікування. Третій, четвертий і п’ятий етапи охоплять вакцинацією решту категорій громадян. Відповідно до стратегії МОЗ, основні етапи вакцинації буде завершено до кінця року.
«Одразу заспокою скептиків — вакцини вдосталь. У нас підтверджені постачання препаратів Pfizer, AstraZeneca, Novavax та Sinovac. Під час робочої поїздки до Індії вдалося домовитися ще з одним виробником вакцини — компанією Bharat Biotech. Їхня вакцина Covaxin проходить останній етап клінічних досліджень і у разі доведення ефективності може бути застосована для боротьби з коронавірусом», — заявив М. Степанов.
Нагадаємо, що наразі Україна отримала 500 тис. доз вакцини Oxford/AstraZeneca (CoviShield). Вона рекомендована до застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я та її застосовують в Австралії, Південній Кореї, Канаді й країнах Європейського Союзу.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами facebook.com/moz.ukr