Національна академія медичних наук (НАМН) України стурбована ситуацією щодо переселення клініки ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» з території Києво-Печерської лаври, зокрема відділення для ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
Організацію та супровід переселення клініки було покладено на спеціально створену робочу групу, яка до 1 листопада 2011 р. повинна була розробити план заходів. Але ще до закінчення цього терміну до президента НАМН України Андрія Сердюка звернулися працівники клініки, які висловлюють занепокоєння, оскільки приміщення, куди планується перенести клінічне відділення, неготові та не відповідають вимогам.
Це питання було розглянуте на черговому засіданні Президії НАМН 27 жовтня 2011 р. Прийнято рішення впродовж 10 днів робочій групі із залученням фахівців із Держслужби соціальних захворювань України, представників КМДА та активістів Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом узагальнити всі пропозиції з цього питання і вибрати найоптимальніший варіант. Звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням дати дозвіл використати 50 млн грн., виділених на підготовку нових приміщень у цьому році, які внаслідок халатності керівництва Інституту досі не використані на закупівлю нового обладнання для клініки, або ж закласти їх у бюджеті на наступний рік. Остаточний узгоджений варіант має бути представлений на розгляд Президії НАМН.
А. Сердюк виступає проти ідеї передачі структурного підрозділу Інституту, що розташований на території Києво-Печерської лаври, до сфери управління інших структур, оскільки це призведе до знищення наукового та практичного підрозділу Інституту. Він нагадав, що клініка Інституту включає, крім відділення СНІДу, відділення вірусних гепатитів, відділення нейроінфекцій, відділення інтенсивної терапії, поліклініку, загальноклінічну лабораторію. «Діяльність усіх підрозділів неподільно пов’язана з наданням високоспеціалізованої медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД. При розділі клінічної бази значно погіршиться якість надання медичної допомоги, що може викликати невдоволення пацієнтів.»
Водночас А. Сердюк запевнив учасників Президії, що жоден пацієнт клініки і жоден працівник колективу при переселенні не буде ущемлений у своїх правах.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.amnu.gov.ua