Під час брифінгу МОЗ України 3 вересня 2021 р. Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України, нагадав, що 3 березня 2020 р. в Україні зафіксували першого хворого на COVID-19. Рівно рік тому українці прокинулися в новій реальності.
Як розвивалися події
На початку пандемії було 12 700 ліжко-місць для хворих на COVID-19, зараз їх — 69 500. Забезпечено киснем було 3 400 ліжка, наразі ця цифра сягає 59 471. Готові до використання 6 142 апарати ШВЛ.
На початку року потужності лабораторних центрів ледь дотягували до 200 тестувань на добу. Сьогодні є можливість робити 80 тисяч.
На сьогодні МОЗ залучив 131 500 лікарів до боротьби з пандемією. Вдалося перепрофілювати 542 медичні заклади по всій країні.
Україна перебуває за рівнем смертності на 35-му місці в Європі. За рік пандемії медики врятували 1 182 036 життів.
Світ на порозі третьої хвилі пандемії
Світ стоїть на порозі третьої хвилі коронавірусу. Наша медична система готова до неї, але ми можемо мінімізувати її наслідки. Для цього потрібно вакцинуватися.
МОЗ забезпечив українців якісною та дієвою вакциною виробника зі світовим ім’ям. Oxford/AstraZeneca (CoviShield) сертифікована в країнах Європейського Союзу та її застосовують у багатьох державах світу, зокрема у Великобританії, Південній Кореї та Канаді.
За кілька днів від початку вакцинальної кампанії вже вакцинували 6 888 людей. За вчора зробили 1 983 щеплення.
За словами М. Степанова, завдяки організаційним і логістичним можливостям можна охопити вакцинацією до 5–7 млн українців на місяць.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами facebook.com/moz.ukr