НАТО допомагатиме Україні у фізичній реабілітації (протезуванні) ветеранів

2 березня 2021 о 11:41
668

1 березня 2021 р. під головуванням заступника міністра соціальної політики Віталія Музиченка відбулося чергове засідання Координаційної ради Трастового Фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в антитерористичній операції (далі КРТФ НАТО).

Участь у засіданні взяли представники Мінсоцполітики, Мінветеранів, Міноборони, МВС, Нацгвардії, МОЗ, МОН, Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій, Офісу Президента України та представники громадських організацій.

Участь у засіданні також взяли Військовий аташе Королівства Нідерландів в Україні Eрік ван Вурен та представники Міністерства оборони Королівства Нідерландів, які презентували пілотний проєкт щодо лікування та реабілітації українських військовослужбовців у Військовому реабілітаційному центрі Арденбург, Королівство Нідерланди.

Про проєкт

Завданням проєкту є реабілітація тяжкопоранених діючих військовослужбовців, учасників бойових дій у зоні антитерористичній операції (АТО)/Операції об’єднаних сил (ООС) з метою забезпечення можливості їм продовжувати військову службу. Члени КРТФ НАТО підтримали зазначену ініціативу та ухвалили рішення щодо підготовки попередніх списків військовослужбовців, які потребують реабілітації, для оцінки нідерландськими спеціалістами.

Під час засідання обговорено перспективи реалізації нових ініціатив Проєкту Трастового Фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в АТО, в Україні на період 2021–2022 рр.

Прийняте рішення

Зокрема, підтримано 10 нових ініціатив від Мінсоцполітики, Мінветеранів, Міноборони, МВС, Нацгвардії, МОЗ, МОН та Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій, зокрема щодо:

>
  • подовження терміну реалізації проєкту, «Професійна підготовка і навчання фахівців з протезування/ортезування в Україні», в результаті якого буде підготовлено фахівців на базі Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності Харківського національного університету радіоелектроніки у співпраці з німецькою освітньою школою P&O Human Study відповідно до міжнародно визнаних стандартів ISPO Категорії ІІ, які зможуть виготовляти протезні вироби за новітніми технологіями;
  • закупівлі медичного обладнання для закладів з лікування (реабілітації) ветеранів, підвідомчих Міноборони, МВС, Мінветеранів, МОЗ;
  • професійної підготовки (підвищення кваліфікації) та обміну досвідом медичного персоналу.
  • Зазначимо, що при підготовці ініціатив враховано, що їх реалізація має рівномірно охоплювати регіони України для ефективного забезпечення медичної реабілітації військовослужбовців, поранених в АТО.

    Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

    Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами kmu.gov.ua