COVID-19: народні депутати ознайомляться з наданням медичної допомоги в регіонах

18 лютого 2021 о 11:04
493

17 лютого 2021 р. Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування  (далі — Комітет) на своєму засіданні у режимі відеоконференції розглянув і затвердив графік проведення виїзних засідань Комітету на період п’ятої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання (лютий — липень 2021 р.).

Виїзні сесії Комітету

Михайло Радуцький, голова Комітету, зауважив, що, враховуючи складну епідемічну ситуацію в країні, та запроваджений карантин у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби, який наразі продовжено до 30 квітня, у затвердженому плані роботи Комітету на період п’ятої сесії заплановано проведення виїзних засідань.

Голова Комітету звернув увагу на ефективність виїзних засідань як форми парламентського контролю і висловив сподівання, що з початком вакцинації ситуація дещо стабілізується і Комітет зможе проводити роботу у такому форматі.

М. Радуцький нагадав, що у період роботи попередніх сесій Комітет провів виїзні засідання і робочі наради у шести областях: Житомирській, Одеській, Рівненській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській. Також члени Комітету побували з робочою поїздкою у Донецькій та Луганській областях.

Комітет прийняв рішення на період п’ятої сесії запланувати проведення чотирьох виїзних заходів у тих областях, де вони ще не проводились, а саме: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській та Черкаській областях.

Аргументуючи таке рішення, голова Комітету зауважив: «Саме з цих областей до Комітету надходить достатня кількість звернень від громадян, місцевих рад та медичних працівників. Вони переважно стосуються роботи закладів охорони здоров’я в умовах медичної реформи та пандемії COVID-19». М. Радуцький запропонував під час виїзних засідань приділити увагу цим питанням, а також «у порядку контролю ознайомитись із організацією проведення вакцинації проти COVID-19 у регіонах».

Конкретні дати поїздок будуть визначатися у робочому порядку.

Законопроєкт Про систему громадського здоров’я

На пропозицію заступника голови Комітету Артема Дубнова Комітет прийняв рішення на наступному тижні у режимі відеоконференції провести засідання робочої групи для розгляду пропозицій до проєкту Закону «Про систему громадського здоров’я» (№ 4142), прийнятого Верховною Радою у першому читанні. На засідання планується запросити заступника міністра охорони здоров’я — Головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка та експертів з медичної спільноти.

Корупція при закупівлі вакцин від COVID-19

Окрім того, під час засідання Комітету М. Радуцький поінформував, що заплановане на сьогодні спільне засідання комітетів з питань антикорупційної політики та з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, на якому планувалося розглянути питання про ефективне використання бюджетних коштів і уникнення корупційних ризиків при здійсненні державних закупівель вакцини для проведення профілактичних щеплень проти COVID-19, лікарських засобів та медичних виробів, перенесено у зв’язку із зверненням генерального директора ДП «Медичні закупівлі України» Арсена Жумаділова. Він повідомив, що не може взяти участь у засіданні у зв’язку з проведенням перевірок Державною аудиторською службою виконання бюджетних програм.

Про нову дату і час спільного засідання буде повідомлено додатково.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами rada.gov.ua