COVID-19: адаптивний карантин встановлюється з 24 лютого 2021 р.

18 лютого 2021 о 10:30
2675

Уряд на своєму засіданні 17 лютого 2021 р. запровадив введення адаптивного карантину в Україні з 24 лютого 2021 р. Постанова Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 р. № 104  вже опублікована. Діятимуть чотири рівні епідемічної небезпеки, за якими і встановлюватимуться ті чи інші обмежувальні заходи. Відповідний проєкт постанови представив під час засідання Уряду того дня міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Коментар Максима Степанова

«Ми маємо вагомі досягнення у боротьбі з пандемією: це стабілізація поширення на території України захворюваності на COVID-19. Вдалося значно збільшити потужності системи охорони здоров’я. Зокрема, станом на початок лютого маємо понад 67 тис. ліжок для надання стаціонарної допомоги хворим. Понад 57 тис. ліжок забезпечені подачею кисню. Рік тому, на початку епідемії, у нас було 12 тис. ліжок і тільки 3,5 тис. – з киснем. Уся наша стратегія – а це й адаптивний карантин, що був влітку, і карантин вихідного дня, і жорсткий карантин у січні, дали результат», — зазначив міністр.

Зокрема, як наголосив очільник МОЗ, на сьогодні Україна знаходиться на 34-му місці в Європі за смертністю від COVID-19 на 1 млн населення, а це один з найкращих показників серед європейських держав.

Рівні епідемічної небезпеки

Відповідно до проєкту постанови, яку Уряд підтримав, передбачено 4 рівні епідемічної небезпеки: зелений, жовтий, помаранчевий та червоний.

Зелений рівень — той показник, якого слід досягнути для послаблення або скасування протиепідемічних заходів. Він може бути встановлений за умови, що рівень  захворюваності на грип та гстрі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) на території не менш ніж 13 регіонів України не перевищуватиме 50% епідемічного порогу, встановленого для відповідного регіону. Другий критерій — виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та з визначення антигену) — менше 5%.

Жовтий рівень є базовим для всієї країни і передбачає відповідні обмеження та протиепідемічні заходи, але з певними пом’якшеннями.

Зокрема:

  • дозволятиметься проведення масових заходів (культурних, спортивних тощо, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 кв. м площі, або з наповненістю залу понад 50% місць. (раніше діяли обмеження, що в заходах можуть брати участь не більше 20 осіб, і для кожного мало бути передбачено 5 кв. м площі);
  • дозволятиметься відвідування закладів освіти групами більш ніж 20 осіб;
  • можна буде проводити матчі командних ігрових видів спорту, але за умови, що глядачів буде половина від передбачених місць;
  • працюватимуть ресторани, кафе, бари та їдальні — до 24:00 (раніше працювали до 23:00);
  • дозволяється робота басейнів, у спортзалах та фітнес-центрах можна буде перебувати більшій кількості людей.

Помаранчевий рівень встановлюється після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Він не передбачає встановлення додаткових обмежень на державному рівні, але сигналізує про небезпеку наближення до червоного рівня.

На червоному рівні передбачається введення жорстких карантинних обмежень, які діяли під час січневого локдауну.

Зокрема:

  • буде заборонена діяльність закладів громадського харчування (окрім адресної доставки та обслуговування на виніс);
  • заборонена робота торгово-розважальних центрів (ТРЦ) та інших розважальних закладів — кінотеатрів, театрів тощо;
  • не працюватимуть заклади освіти (окрім дитячих садків і початкових класів у школах);
  • будуть зачинені непродовольчі ринки та магазини, спортивні зали, басейни, фітнес-центри.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua