Цифрові технології у протидії COVID-19

17 лютого 2021 о 11:30
407

Пандемія прискорила процес цифрової трансформації та створення нових проєктів в Україні та усьому світі. Про це Віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів в ефірі однієї з радіокомпаній України.

Коментар Михайла Федорова

«Ми бачимо тенденцію, як у кожній країні зараз пришвидшується процес цифрової трансформації. Наприклад, у нас була зустріч з міністром цифровізації Люксембургу. І в них дуже схожі кейси — наприклад, є схожий застосунок, який допомагає зупинити поширення коронавірусної хвороби. Загалом зараз активно розвивається медичний напрямок у стартапах», — зазначив М. Федоров.

Зокрема, М. Федоров розповів про те, що у Швеції, наприклад, коли у людини зупиняється серце і викликають медиків, то одразу ж SOS Alarm дроном передає дефібрилятор, поки лікарі в дорозі. Будь-хто може скористатися дефібрилятором, адже він автоматичний. Узагалі безпілотники Everdrone почали літати в посиленому режимі в червні 2020 р.

А в Нідерландах наприклад, є робот, що аналізує 20 тис. тестів на коронавірусну хворобу на добу та публікує результати в мережі (анонімно). Це значно більше, ніж будь-який інший пристрій у світі.

Відбувається об’єднання технічних і медичних компаній

Сьогодні технічні та медичні компанії об’єднуються для ведення цифрових записів вакцинації від COVID-19 — статусу вакцинованого, кількості отриманих доз людиною. Ця ініціатива об’єднує багато відомих компаній як у галузі охорони здоров’я, так і в галузі техніки. Таких як: Microsoft, Oracle, Salesforce та Epic, а також клініку Mayo, Safe Health, Change Healthcare та CARIN Альянс.

М. Федоров також в ефірі нагадав, що скоро українці матимуть можливість записатися на вакцинацію через «Дію». Зараз Мінцифри спільно з Міністерством охорони здоров’я та НСЗУ розробляє ефективний цифровий інструмент для організації вакцинації від COVID-19 в Україні.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами kmu.gov.ua