Боротьба з COVID-19: як взаємодіють різні рівні влади

10 лютого 2021 о 10:59
473

У питаннях ефективної протидії поширенню коронавірусу велике значення має тісна співпраця місцевої влади, обласних державних адміністрацій і центральних органів влади, адже значна частина відповідальності лежить саме на місцевому керівництві. Про це заявив заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді».

«Під час процесу децентралізації, який і зараз триває в нашій країні, велика відповідальність і робота покладені саме на обласні державні адміністрації, на місцеве самоврядування. І це головне. Але деякі з органів місцевого самоврядування ще не до кінця це розуміють», — зазначив К. Тимошенко.

За його словами, завдяки постійній координації Офісу Президента, Міністерства охорони здоров’я та очільників облдержадміністрацій вдається тримати під контролем кількість вільних ліжок у медичних закладах у регіонах та розуміти динаміку захворюваності.

Збільшення кількості ліжок

«Фактично з листопада, коли у нас було 50 тис. ліжок для хворих на COVID-19, ми змогли зробити 65 тис. ліжок. Як це відбувається? Кожен очільник області разом із медиками та за участю Міністерства охорони здоров’я України усвідомлюють, які лікарні можуть бути підключені до програми боротьби з COVID-19, та де можуть бути створені додаткові ліжка. Разом із Національною службою здоров’я України вони підписують контракти, входять у пакетне обслуговування й таким чином збільшують кількість ліжок», — розповів К. Тимошенко.

Забезпечення киснем

Поряд із кількістю місць для хворих на коронавірус поставало питання їхнього забезпечення киснем, як додав К. Тимошенко.

Заступник керівника Офісу Президента України наголосив, що фактично за 7 тиж вдалося додати 35 тис. кисневих точок.

«За 7 тиж ми змогли зробити, щоб в Україні показник у середньому по країні був близько 85% покриття киснем ліжок для хворих на коронавірус, і це питання фактично вирішено», — зауважив він та додав, що наразі в деяких областях забезпеченість киснем сягає 95–98%.

«Це великий показник, і це у кількості не просто два–три концентратори чи централізований кисень — це велика кількість точок, які ми підключаємо», — констатував К. Тимошенко.

Нова методика поділу зон епідемічної небезпеки

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко зазначив, що найближчим часом буде запропоновано нову методику поділу зон епідемічної небезпеки.

«Ми запропонуємо уряду новий «світлофор» зон епідемічної небезпеки, які будуть наявні в Україні вже у середині або наприкінці лютого», — сказав він.

Зокрема, за словами В. Ляшка, існуватимуть чіткі «маячки» щодо того, де ситуація дестабілізується і потрібно вживати додаткових заходів.

Він зауважив, що ключовим показником у запропонованій методиці адаптивного карантину має стати спроможність системи охорони здоров’я надати допомогу всім, хто її потребує.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами president.gov.ua