Госпіталі ветеранів війни у Програмі медичних гарантій

28 січня 2021 о 11:27
772

В основі першої в Україні Програми медичних гарантій лежить принцип універсального охоплення медичними послугами. Про це повідомляють у Національній службі здоров’я України (НСЗУ) і наголошують, що необхідно, щоб усі громадяни або особи, прирівняні до них, мали однаковий доступ до якісної медичної допомоги. І при цьому не зазнавали катастрофічних фінансових витрат.

НСЗУ працює в інтересах пацієнтів. І не розділяє їх на окремі соціальні категорії. Кожен громадянин має право на якісну безоплатну  медичну допомогу. НСЗУ надає можливість вибрати кращу лікарню, незалежно від статусу та місця проживання пацієнта,  та оплачує його лікування закладам, які мають договір із НСЗУ.

Медична допомога у госпіталях у 2020 р.

З 1 квітня 2020 р. на нову систему фінансування перейшли медичні заклади, які надають спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу. Зокрема, і ті госпіталі, які відповідали вимогам для контрактування з НСЗУ. Для укладення договору за кожним пакетом медичних послуг заклад має відповідати певним вимогам. Вони стосуються, зокрема, наявності сучасного  обладнання для лікування та діагностики, кваліфікованого медичного персоналу тощо.

На сьогодні 25 госпіталів ветеранів війни мають укладений договір з НСЗУ на загальну суму 722,7 млн грн. Станом на 25 січня 2020 р. у рамках Програми медичних гарантій на 2020 рік НСЗУ виплатила цим закладам понад 602 млн грн.

Переважно за договором із НСЗУ госпіталі надають послуги стаціонарної допомоги без хірургічних втручань (зокрема медичну допомогу пацієнтам із COVID-19), амбулаторні послуги, реабілітацію пацієнтів з ураженням нервової системи чи опорно-рухового апарату та ін.

Плани на 2021 рік

Ветерани потребують особливої уваги у сфері надання медичної допомоги. Тому НСЗУ працюють над вирішенням проблем та забезпеченням потреб кожного пацієнта.

Зокрема, У Програмі медичних гарантій на 2021 рік передбачені медичні послуги з реабілітації у межах трьох пакетів: «Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату», «Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи» та амбулаторна медична допомога, що включає медичну реабілітацію.

Зазначу, що реабілітація у гострий період захворювання є частиною послуги стаціонарного лікування. Крім того, ветерани зможуть отримувати медичні  послуги, які надаватимуть мобільні мультидисциплінарні команди з охорони психічного здоров’я.

Однією з основних вимог для укладення договору з НСЗУ у цьому році є створення безбар’єрного доступу до медичних закладів людям з інвалідністю. Госпіталі ветеранів війни також мають подбати про те, аби зробити медичну допомогу ще доступнішою для кожного свого пацієнта.

НСЗУ не укладатиме у 2021 р. договори з тими закладами, які не створять безбар’єрних умов доступу до медичних послуг для людей з інвалідністю.

Отже, будь-який заклад охорони здоров’я, зокрема й госпіталь ветеранів, який відповідає вимогам, зможе укласти договір з НСЗУ за відповідним пакетом послуг і надавати медичну допомогу пацієнтам.

Нагадаємо, що до 31 березня 2021 р. зміни до Програми медичних гарантій не вноситимуться

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами nszu.gov.ua