НСЗУ може сплачувати за гемодіаліз приватним закладам

30 листопада 2020 о 16:54
646

Завдяки впровадженню Програми медичних гарантій пацієнти з нирковою недостатністю мають можливість вибирати, в якому закладі їм отримувати гемодіаліз. Про це повідомляють у НСЗУ і зазначають, що головна умова — такий заклад повинен мати відповідний договір із НСЗУ, а пацієнт — направлення на послугу.

Пацієнт може обирати заклад, що є ближчим до нього, або ж той, де йому більше подобається якість обслуговування. Раніше пацієнт, який потребував гемодіаліз, був змушений вибирати заклад відповідно до свого місця проживання, адже кілька разів на тиждень проходив процедуру гемодіалізу. Тепер він може отримати послугу в іншому місці. А НСЗУ заплатить за неї.

Скільки закладів мають договори на амбулаторний гемодіаліз

Договір на лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах мають 85 закладів. Серед них два приватних. Лікування методом гемодіалізу в амбулаторних умовах для пацієнта є безоплатним, незалежно від форми власності закладу.

З квітня 2020 р. НСЗУ виплатила лікарням 1 млрд 403 млн грн за лікування пацієнтів методом гемодіалізу. З них — 58 млн грн отримали приватні медичні заклади.

За цей період за Програмою медичних гарантій заклади надали майже 98 тис. послуг гемодіалізу.

Що входить до безоплатного пакета

В оплату послуг з лікування методом гемодіалізу входить: виконання процедури гемодіалізу, лабораторні та інструментальні дослідження в рамках виконання процедури, діагностика та лікування анемії (зокрема медикаментозне), надання невідкладної медичної допомоги пацієнту при виникненні станів, що загрожують життю, а також направлення в інші заклади для надання медичної допомоги.

Щоб отримати безоплатно лікування методом гемодіалізу пацієнту потрібно отримати направлення лікаря-нефролога та звернутися з направленням до медичного закладу, що надає такі послуги.

Плани на 2021 рік

Програма медичних гарантій має щороку вдосконалюватися з акцентом на безпеку, якість і доступність. У НСЗУ вже відбулося два засідання робочої групи експертів за напрямом гемодіалізу в амбулаторних умовах. До нових вимог у наступному році  фахівці запропонували внести пропозицію, щоб у разі госпіталізації пацієнта до іншого закладу, забезпечити його консультаціями нефролога і контролювати, щоб у нього були медичні вироби та ліки для проведення перитонеального діалізу. За необхідності — забезпечити доставку цих матеріалів до місця госпіталізації пацієнта. Таким чином, послуга гемодіалізу у наступному році стане комплексною.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами nszu.gov.ua