Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України та Центр громадського здоров’я МОЗ України закликають українців протестуватися на ВІЛ та гепатит С з 20 до 27 листопада 2020 р.
У рамках Європейського тижня тестування у 17 регіонах можна безкоштовно перевіритися на ВІЛ та вірусний гепатит С. Зокрема, з 20 по 27 листопада працюватимуть пункти тестування у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях. Їх адреси та час роботи можна знайти на сайтах і FB-сторінках регіональних центрів громадського здоров’я.
Майже мільйон українців не знають, що мають у своєму організмі вірус гепатиту С. Ще 60 тис. — не знають про свій ВІЛ-позитивний статус.
Завдання Європейського тижня тестування — нагадати людям про захворювання на ВІЛ та вірусні гепатити. І найдієвішим інструментом боротьби з цими захворюваннями є тестування.
Коментар Ігоря Кузіна
«Віруси — це невидима загроза, з якою людина стикається щодня. Протягом останнього року зусилля всього світу спрямовані на боротьбу з COVID-19, натомість епідемії інших вірусів нікуди не поділися. Завдання Європейського тижня тестування — нагадати людям про захворювання на ВІЛ та вірусні гепатити. І найдієвішим інструментом боротьби з цими захворюваннями є тестування», — зазначив І. Кузін, в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.
Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже чим раніше вірус знайдено, тим швидше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування.
Наразі повністю вилікуватися від ВІЛ неможливо. Натомість сучасна антиретровірусна терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, що мають ВІЛ.
Гепатиту С можна позбутися повністю за 3 або 6 міс. Держава закуповує якісні та безпечні ліки, які може отримати кожен хворий на гепатит С. Цього року в Україні є 29 815 курсів для лікування від вірусного гепатиту С. Тобто держава може вилікувати майже 30 тис. українців безкоштовно.
Зробити швидкий тест на ВІЛ та вірусні гепатити можна:
- у свого сімейного лікаря;
- у найближчому Центрі СНІДу;
- у неурядових організаціях;
- у лабораторіях, що є на мапі Центру громадського здоров’я МОЗ України.
Знайти найближчий зручний пункт тестування можна за посиланням.
Про Європейський тиждень тестування
Нагадаємо: Європейський тиждень тестування запроваджено у 2013 р. Мета ініціативи — збільшити кількість тестування на ВІЛ та вірусні гепатити й підвищити обізнаність людей про переваги раннього тестування на ці захворювання.
Уже восьмий рік поспіль тиждень тестування відбувається у країнах Європи. Шостий рік — до ініціативи, крім тестування на ВІЛ, включено тестування на вірусні гепатити В та С. Другий рік поспіль Європейський тиждень тестування проходить двічі на рік — у травні та листопаді.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua, phc.org.ua