В Україні запрацюють чат-бот для координації госпіталізації та відкритий дашборд вільних місць, електронні направлення на ПЛР-тестування та інші сервіси для протидії поширенню коронавірусу.
Про це 20 листопада 2020 р. розказав Віцепрем’єр-міністр України — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час онлайн-брифінгу.
Нові цифрові рішення у протистоянні пандемії
«Розуміючи виклики, які стоять перед країною у боротьбі з коронавірусом, Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Денис Шмигаль поставили завдання Мінцифрі долучитися до розроблення нових цифрових рішень у протистоянні пандемії. Ми вже маємо візію і працюємо над реалізацією. Надважливо у протистоянні пандемії — працювати з реальною та актуальною інформацією. Зараз ми фокусуємося на зборі якісних даних щодо ситуації з поширенням коронавірусної інфекції в Україні», — розповів М. Федоров.
Що робить Мінцифра
Мінцифри залучено до штабу протидії COVID-19 та розроблення нових технологій. Разом з Урядом та МОЗ Міністерство працює над цифровізацією та централізацією збору інформації щодо фактів і підозр про випадки інфекційних захворювань. Це дозволить швидше та ефективніше планувати розширення лікарень, забезпечення персоналом та закупівлі ліків. Для цього Мінцифри:
- спрощує процес оперативної госпіталізації пацієнтів із COVID-19. Спільно з МОЗ збиратиме дані про наявність місць, госпіталізованих та виписаних пацієнтів, запаси кисню в лікарнях в режимі реального часу через чат-боти та дашборди. Інформація відображатиметься для диспетчерів швидких та сімейних лікарів. Завдяки цим інструментам вони будуть розуміти, куди можна направляти пацієнта на госпіталізацію;
- оновлює та вдосконалює мобільний додаток для контролю самоізоляції «Вдома». Зокрема, люди зможуть вказувати симптоми, які будуть оброблятися Центром громадського здоров’я МОЗ України. Завдяки цьому можна буде розвантажити сімейних лікарів, а також оперативно відстежувати інформацію про погіршення стану здоров’я;
- запроваджує е-направлення на ПЛР-тестування. Наразі е-направлення вже працюють у поліклініках. На черзі — лікарні швидкої допомоги та стаціонарні лікарні. Таким чином можемо оперативно відстежувати інформацію щодо результатів тестування та термінів дії тесту;
- розробляє спосіб впровадження системи QR-кодів, що допомагатиме українцям зрозуміти, чи мали вони контакт із носієм коронавірусної інфекції у громадських місцях. Система QR-кодів потенційно працюватиме у громадських закладах, де епідеміологічно вищий ризик поширення COVID-19.
Раніше за сприяння Мінцифри вже були створені онлайн-дашборди щодо готовності медичних закладів України до боротьби з коронавірусом, які відображають достовірну інформацію про боротьбу з COVID-19 в Україні та інформують про забезпеченість медичних закладів необхідними ресурсами.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами kmu.gov.ua