Розвиток протитуберкульозної допомоги: затверджено план заходів до 2023 року

23 листопада 2020 о 15:24
1140

18 листопада 2020 р. Кабінет Міністрів України затвердив план заходів щодо реалізації Державної стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню на 2020–2023 роки.

Наразі Розпорядження Уряду від 18 листопада 2020 р. № 1463-р вже опубліковане. Опубліковано також і План заходів.

У пояснювальній записці до проєкту Розпорядження йшлося, що метою прийняття проєкту акта є реалізація Державної стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню для забезпечення економічно-ефективного плану переходу протитуберкульозної допомоги населенню до 2023 р. в умовах реформування системи охорони здоров’я, що дозволить досягти цільових показників щодо підвищення ефективності лікування туберкульозу, зниження смертності від туберкульозу та подолання епідемії туберкульозу в Україні.

Коментар Максима Степанова

Як зазначив М. Степанов, міністр охорони здоров’я України, реалізація заходів дозволить досягти цільових показників із підвищення ефективності лікування туберкульозу, зниження смертності та подолання епідемії туберкульозу в Україні. План заходів визначає чіткі та конкретні завдання на виконання Стратегії, індикатори до них та  відповідальних виконавців.

Коментар Віктора Ляшко

«Особливу увагу приділено питанню реабілітації та соціального супроводу хворих на туберкульоз. Зокрема, передбачається напрацювання дієвого механізму залучення місцевих служб соціального захисту населення, неурядових організацій та центрів зайнятості. Тобто підхід до соціальної підтримки та медичної реабілітації хворого на туберкульоз має відбуватися відповідно до індивідуальних потреб людини», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України В. Ляшко.

За його словами, серед  першочергових кроків на 2021 р. визначено:

>
  • забезпечення безперервності лікування та діагностики туберкульозу в умовах реагування на виклики, пов’язані з коронавірусною хворобою (COVID-19);
  • створення системи єдиних регіональних фтизіопульмонологічних центрів та обладнаних усім необхідним кабінетів районних фтизіатрів із доступом до КТ та новітніх методів діагностики;
  • забезпечення відповідності матеріально-технічної бази регіональних фтизіопульмонологічних центрів вимогам стандарту з інфекційного контролю для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на туберкульоз.
  • Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

    Пресслужба «Українського медичного часопису»
    за матеріалами kmu.gov.ua, moz.gov.ua