Уряд дав завдання очільникам обласних державних адміністрацій забезпечити лікарняні ліжка киснем на 80% вже найближчим часом. Про це йшлося на традиційній селекторній нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського 26 жовтня 2020 р.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що забезпечення киснем у лікарнях Херсонської області становить 85%, у Кіровоградській, Закарпатській, Хмельницькій, Полтавській, Житомирській та Вінницькій областях — по 50%. Він зазначив, що на закупівлю кисню для лікарень уже спрямовано 571 млн грн.
«Є гроші, і всі процедури для закупівель були спрощені», — сказав голова Уряду.
Зараз до кисню підключено понад 16 тис. ліжок — на 6800 більше ніж у вересні.
Президент зазначив, що забезпечення ліжок киснем на 80% має бути здійснене якомога швидше. Глава держави попросив проконтролювати цей процес і поцікавився станом підготовки до можливого розгортання ліжок у немедичних закладах у Києві, Одесі та на Донеччині.
Коментар Максима Степанова
Міністр охорони здоров’я М. Степанов повідомив, що відбувається верифікація потреб, МОЗ України збирає пропозиції з регіонів, зокрема щодо того, які матеріали та обладнання потрібні, скільки лікарів, коштів на зарплату та функціонування таких закладів знадобиться. Міністр також відзвітував, що відпрацьовуються маршрути щодо перенаправлення пацієнтів з ургентними випадками до інститутів Національної академії медичних наук України та лікарень «Укрзалізниці» у Харкові, які додатково профінансують задля допомоги у лікуванні хворих на коронавірусну хворобу COVID-19. Очільник МОЗ України поки що не зміг надати інформації щодо страхування лікарів у регіонах. Також він повідомив, що ще 14 лікарень почали приймати хворих із коронавірусом.
Достовірна статистика
Крім того, на нараді В. Зеленський гостро поставив питання щодо достовірності статистики тих, хто захворів і хто одужав. М. Степанов повідомив, що не отримує всіх даних щодо тих, хто подолав хворобу, оскільки багато людей переносять її на самоізоляції, а МОЗ ще навесні внесло зміни (до стандарту медичної допомоги — ред.), за якими одужання визначається за клінічними симптомами, негативний тест на COVID-19 не вимагається.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами president.gov.ua