Розвиток електронної системи охорони здоров’я в Україні

8 жовтня 2020 о 09:03
771

Робоча група при МОЗ України розробила проєкт Концепції електронної охорони здоров’я, що сприятиме розвитку eHealth. У ході громадського обговорення попередньо опрацьовано всі критичні точки, зібрано пропозиції та зауваження від членів робочої групи, органів влади, громадськості, представників бізнесу, міжнародних організацій.

Про це 7 жовтня 2020 р. під час брифінгу МОЗ України розповів Ярослав Кучер, заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

Електронні медичні висновки

Було зазначено, що Міністерством охорони здоров’я України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Національною службою здоров’я України, Фондом Східної Європи, програмою EGAP запущено модуль електронних медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. Перші електронні медичні висновки про народження малюків було видано минулої суботи в Києві.

Медичні висновки про народження

Впровадження медичних висновків про народження сприятиме спрощенню процесу реєстрації, зекономить час батьків та скасує візити до державних органів. У пологовому будинку через медичну інформаційну систему, підключену до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я, медичними працівниками вноситься інформація, після цього батьки самостійно через портал «Дія» можуть оформити 9 медичних послуг, зокрема допомогу при народженні, за своїми реквізитами.

Послуги, які вже можна отримати у «єМалятко» на порталі «Дія»

  • Державна реєстрація народження та визначення походження дитини;
  • реєстрація місця проживання дитини;
  • призначення державної допомоги при народженні дитини;
  • призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
  • внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;
  • реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків;
  • видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;
  • визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;
  • внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

Як працює сервіс «єМалятко»

Сервіс працює так:

  • коли дитина народжується, лікар пологового будинку фіксує електронний медичний запис про первинний огляд дитини в системі, на підставі якого формується відповідний медичний висновок. Цей електронний документ міститиме перелік відомостей, достатній для отримання батьками немовляти всіх державних послуг онлайн;
  • матері дитини відразу надходить смс на телефон з номером електронного документа, який можна використати для реєстрації дитини в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян (ДРАЦСГ) чи при подачі заяви на комплексну послугу  «єМалятко»;
  • далі породілля або її чоловік за допомогою порталу «Дія», адміністратора послуги чи особисто в органах ДРАЦСГ подає заяву на отримання свідоцтва про народження дитини, і згодом отримує цей документ у зручний для себе спосіб.

Оформлення соціальних виплат можна здійснити або за комплексною заявою «єМалятко» (необхідно тільки вказати номер свого рахунку), або подавши заявку онлайн на ресурсі Міністерства соціальної політики України.

Крім того, коли батьки вирішать обрати педіатра для дитини, дані малюка вже будуть в електронній системі — це пришвидшує підписання декларації. Також лікар буде відразу в курсі стану здоров’я дитини.

Завдяки сервісу «єМалятко» пришвидшується обмін інформацією між державними установами, вилучаються з обігу зайві паперові документи. Крім того, це унеможливлює факт підробки або зміни інформації про новонароджених дітей.

Запуск е-лікарняних

МОЗ спільно з партнерами працює над впровадженням наступних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Запуск е-лікарняних дозволить уникнути корупційних ризиків при їх видачі.

Кібербезпека

Пріоритетним напрямом роботи Міністерства є співпраця з міжнародними партнерами. МОЗ прагне використовувати ті напрацювання, що достойно зарекомендували себе в розвинених країнах. У напрямі кібербезпеки та захисту персональних даних пацієнта розпочато співпрацю з Посольством Великої Британії в Україні. Тісна співпраця у напрямі електронної системи охорони здоров’я ведеться з Японією.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»