Електронне направлення — умова для отримання пацієнтом послуг вузьких спеціалістів, обстежень або госпіталізації до медичного закладу безоплатно. Його виписує лікар первинки або лікуючий лікар.
Електронні направлення в цифрах
На сьогодні в електронній системі охорони здоров’я лікарі створили 7,5 млн електронних направлень для майже 3 млн пацієнтів.
Пацієнт може самостійно вибрати медичний заклад
У Національній службі здоров’я України (НСЗУ) наголошують, що пацієнт самостійно вибирає медичний заклад, в якому має отримати спеціалізовану допомогу, на яку направив його лікар, незалежно від місця проживання чи прописки, або того, в якому районі чи місті працює лікар, який виписав направлення. Зокрема, пацієнт може звернутися у комунальний заклад або у приватну клініку чи до лікаря, який має власну практику, якщо вони уклали договори з НСЗУ на надання відповідних послуг.
Що необхідно для отримання безоплатної допомоги
Для отримання послуги пацієнтом за направленням так само немає значення, виписав його лікар комунального закладу чи приватного, або лікар-ФОП. Пацієнт отримає допомогу за направленням безоплатно в будь-якому закладі, що має договір з НСЗУ на надання потрібних пацієнту послуг. А НСЗУ перерахує кошти саме тому закладу, в який звернувся за допомогою пацієнт.
Структура е-направлень
З липня 2020 р. щомісяця лікарі виписують пацієнтам у середньому 2,5 млн е-направлень. Більшість е-направлень — планові, лише 4% — ургентні, тобто такі випадки, коли пацієнту терміново потрібна спеціалізована допомога.
На сьогодні майже 3 млн виписаних е-направлень вже виконані. Це означає, що пацієнти отримали медичну послугу чи лікування, на яке їх направляв лікар. 46% цих направлень виконано тим же надавачем, який виписав направлення. Тобто пацієнти отримали спеціалізовану допомогу в тому ж закладі, в якому працює лікар, що направив його на отримання цих послуг.
Найбільша кількість направлень (65%) — на консультацію до лікарів-спеціалістів. За даними електронної системи охорони здоров’я, на сьогодні пацієнти за е-направленням отримали найбільше консультацій у таких лікарів:
>Щоб отримати медичну допомогу за е-направленням, пацієнту потрібно:
>Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами facebook.com/nszu.ukr