1 вересня 2020 р. виповнюється рівно 5 міс, як в повному обсязі працює Програма медичних гарантій. З 1 квітня поточного року на нову систему фінансування перейшли медзаклади, що надають спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу. До цього з липня 2018 р. за новою системою працювали заклади, які надають первинну допомогу. Про це під час брифінгу Національної служби здоров’я України (НСЗУ) повідомила Оксана Мовчан, заступниця т.в.о. голови НСЗУ.
5 місяців роботи ПМГ у цифрах
На сьогодні НСЗУ має укладені договори з понад 3000 надавачів медичних послуг населенню. З них:
>НСЗУ виплатила цим закладам за надання послуг пацієнтам за Програмою медичних гарантій у січні–серпні 38 млрд грн.
Окрім того, НСЗУ виплатила 3,5 млрд грн медичним закладам, що надають допомогу хворим на COVID-19 або з підозрою на нього.
Для надання такої допомоги НСЗУ на сьогодні законтрактувала:
>На сьогодні 30 млн 400 тис. українців уклали декларації з лікарями первинки та отримують медичну допомогу від свого лікаря, а держава оплачує за послуги саме тому медзакладу, в якому працює вибраний пацієнтом лікар.
Спеціалізована допомога
Що стосується надання спеціалізованої допомоги, то понад 225 тис. пацієнтів отримали медичну допомогу або пройшли обстеження за пріоритетними послугами у квітні–липні. У Програмі медичних гарантій цього року визначено 5 пріоритетних медичних послуг: лікування у разі гострого мозкового інсульту та гострого інфаркту міокарда, допомога при пологах та у складних неонатальних випадках, інструментальні обстеження для ранньої діагностики онкозахворювань.
На сьогодні НСЗУ виплатила медзакладам за надання пріоритетних послуг пацієнтам 2 млрд грн.
Доступні ліки
До Програми медичних гарантій також входить програма реімбурсації «Доступні ліки», за якою пацієнти можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу та бронхіально астми за рецептом лікаря безоплатно або з незначною доплатою.
На сьогодні пацієнти можуть отримати 264 таких лікарських засоби, 85 з них — повністю безоплатно. Отримати ліки пацієнти можуть у понад 8,5 тис. аптек по всій країні.
Програмою «Доступні ліки» користуються 2,3 млн пацієнтів.
НСЗУ виплатила за надані аптеками ліки пацієнтам з початку року понад 600 млн грн.
Як отримати безоплатну допомогу
Щоб отримати медичну допомогу за Програмою медичних гарантій, пацієнту потрібно:
>Екстрену допомогу пацієнту нададуть без направлення чи декларації з лікарем.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr/