Адаптивний карантин в Україні подовжено до 31 жовтня 2020 р. Таке рішення Кабінет Міністрів України ухвалив 26 серпня 2020 року. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив, що документ передбачає посилення низки обмежувальних заходів.
Коментар Максима Степанова
«Карантин в Україні подовжується до 31 жовтня 2020 р. Також посилюються обмежувальні заходи на території регіонів. Це пов’язано з різким зростанням кількості випадків коронавірусної хвороби та епідеміологічними розслідуваннями, які вказують на його причини», — заявив очільник МОЗ України.
Підсилення обмежувальних заходів
Зокрема, за словами міністра, в регіонах із «зеленим» рівнем епідемічної небезпеки буде заборонено:
- проведення дискотек;
- роботу нічних клубів;
- діяльність закладів громадського харчування з організації дозвілля;
- проведення концертів (крім тих, що проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності).
М. Степанов також зазначив, що документ дає органам місцевого самоврядування право на доступ до даних електронного сервісу «Дій вдома» — для поточного контролю осіб, які підлягають самоізоляції або обсервації, та осіб, які порушили правила карантину.
Крім того, на всій території України до 31 жовтня подовжено режим надзвичайної ситуації.
Також Урядом прийнято рішення з 29 серпня до 28 вересня 2020 р. закрити кордони для в’їзду іноземних громадян, окрім тих, які:
- мають дозвіл на проживання в Україні;
- прямують транзитом через територію України і мають документи, що підтверджують виїзд з України протягом 2 діб після в’їзду;
- навчаються у навчальних закладах України чи проходять військову службу в Збройних силах України;
- визнані біженцями і потребують додаткового захисту;
- є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представники офіційних міжнародних місій організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, або які прибувають на запрошення Міністерства закордонних справ України;
- є водіями та/або членами екіпажу вантажно-транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членами екіпажів повітряних чи річкових суден, членами поїздних або локомотивних бригад;
- є інструкторами збройних сил держав — членів НАТО та держав учасниць — програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів збройних сил або прибувають на запрошення Міністерства оборони України;
- є діячами культури, що прибувають на запрошення в заклади культури;
- прибувають для участі в спортивних змаганнях, які відбуваються на території України;
- є особами, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
- що прибувають на лікування до закладів охорони здоров’я України та ін.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису»