Станом на ранок 28 липня 2020 р. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) не уклала з медичними закладами жодного договору про підвищені тарифи на екстрену медичну допомогу. Зважаючи, що з 1 липня Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України домоглося збільшення фінансування екстреної медичної допомоги на 40% — це неприпустимо, як вважає міністр Максим Степанов. За словами очільника відомства, він дасть доручення виправити ситуацію протягом одного тижня.
Про це міністр охорони здоров’я України М. Степанов заявив на щоденному брифінгу 28 липня 2020 р.
Коментар Максима Степанова
«Цьогоріч за підтримки Президента Уряд прийняв рішення щодо збільшення фінансування екстреної медичної допомоги на 40%. Це підвищення відбувається з 1 липня і до кінця року. Водночас виникли певні проблеми із НСЗУ. На сьогодні ця установа не уклала ще жодного договору. Вони вважають, що допустимо придумувати відмовки і не укладати договори та годувати «завтраками» — мовляв, «завтра все зробимо». Я думаю, що протягом найближчого тижня ми змусимо їх укласти договори і перерахувати підвищені тарифи екстреній медичній допомозі. Вони дуже потребують цих коштів», — наголосив М. Степанов.
Як підкреслив очільник відомства, щороку співробітники екстреної медичної допомоги виїжджають на близько 6 млн 900 тис. викликів. При цьому часто вони працюють у далеко не ідеальних умовах та на застарілих каретах швидкої допомоги.
«Багато будівель потребують капітального ремонту або переведення в інше приміщення. Те ж стосується і карет швидкої допомоги. 1807 автомобілів потребують заміни. Цього року ми закупимо близько 380–400 транспортних засобів. Це будуть автомобілі класу В та С. Розподіл за областями відбуватиметься за об’єктивним критерієм», — підкреслив М. Степанов.
Підвищення зарплати медикам
За словами міністра охорони здоров’я, з 1 вересня заплановане також підвищення заробітної плати медичним працівникам.
«Будуть відповідні доплати і кошти знайдені. Лікарям збільшення буде становити в середньому на 3560 грн, середньому медичному персоналу — 2500 грн, а молодшому — на 1250 грн. Це стосується, в тому числі, медиків екстреної медицини», — резюмував М. Степанов.
Коментар НСЗУ
Нагадаємо: раніше в НСЗУ повідомляли, що Нові тарифи на надання екстреної медичної допомоги перерахуються автоматично, надавачам медичних послуг не потрібно додатково звертатися в НСЗУ з цього приводу. НСЗУ сформує додаткові угоди, підпише їх зі своєї сторони та відправить на підпис надавачам.
Але для того, щоб почати перерахунок договорів, потрібне погодження змін до паспорта бюджетної програми Міністерством фінансів. Відповідно до цього паспорта НСЗУ зможе перерозподілити кошти. Щойно зміни внесуть, НСЗУ запустить процес. НСЗУ активно співпрацює з МОЗ щодо якнайшвидшого погодження з Мінфіном змін до паспорта бюджетної програми.
У процесі перерахунку враховуватиметься кількість наданих медичних послуг за квартал та необхідність коригування запланованої кількості послуг.
Підвищені тарифи діятимуть на послуги, надані з 1 липня 2020 р.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису»