Працевлаштування інтернів і науковців, здоров’я жінок і дітей

23 липня 2020 о 10:30
1060

Як ми вже повідомляли, 22 липня 2020 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу у сфері охорони здоров’я».

Про це під час традиційного ранкового брифінгу 22 липня 2020 р. повідомила Ірина Микичак, заступник міністра охорони здоров’я України. Вона також підкреслила, що серед іншого, у новій редакції законодавства України лікар-інтерн — особа, яка має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування, виконує програму підготовки в інтернатурі та під керівництвом лікуючого лікаря, бере участь у наданні всіх видів медичної допомоги, передбачених вимогами освітньо-кваліфікаційної характеристики.

На реалізацію цього Закону Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України готує до розгляду Уряду проєкти постанов щодо баз стажування та клінічних закладів охорони здоров’я.

Також МОЗ України виданий наказ від 21 липня 2020 р. № 1655, що затверджує форму договору про відшкодування лікарням — базам стажування витрат на оплату праці лікарів-інтернів.

Окремо МОЗ України наголошує, що зараз випускники медичних вищих закладів освіти можуть проходити інтернатуру як у комунальних закладах охорони здоров’я, так і в лікарнях недержавної форми власності, за умови, що ці лікарні затверджені базами інтернатури відповідними наказами обласних департаментів охорони здоров’я.

Хто готує лікарів в Україні

Усього в Україні у 2020 р. підготовку фахівців у галузі знань «22 Охорона здоров’я» здійснюють близько 120 закладів вищої освіти та 100 — комунальних медичних коледжів. У підпорядкуванні МОЗ України перебувають лише 25 закладів освіти державної форми власності, з них 14 медичних університетів і три академії післядипломної медичної освіти.

Підготовку фахівців за спеціальностями в галузі «Охорона здоров’я» здійснюють також ще 50 вищих закладів освіти і чотири коледжі, що перебувають у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки України. Ще 142 заклади освіти, які проводять підготовку фахівців з охорони здоров’я, знаходяться у підпорядкуванні інших відомств. Зважаючи на таку ситуацію, МОЗ налаштоване проаналізувати наявність у цих закладах відповідних клінічних баз для підготовки лікарів.

СОVID-19 і вагітні

Станом на сьогодні в Україні зареєстровано 225 підтверджених випадків захворювання COVID-19 серед вагітних жінок. Найбільше їх зафіксовано у місті Києві та в Рівненській області — по 32 особи. За 4 міс епідемії в Україні були госпіталізовані 92 вагітні з підтвердженим COVID-19, 6 із них лікувалися у відділеннях інтенсивної терапії. На жаль, ми втратили від коронавірусної інфекції двох вагітних у Львівській та Івано-Франківській областях. Кожен з цих випадків буде ретельно проаналізований клініко-експертною комісією МОЗ України.

Здоров’я дітей

Зазначено, що діти значно менше хворіють на коронавірусну хворобу, аніж дорослі. Від початку епідемії підтверджено діагноз COVID-19 у 4 329 дітей. У кожній області працюють спеціально виділені стаціонари, що надають допомогу дітям і вагітним із коронавірусною хворобою. Захист дітей — це пріоритетний напрям роботи МОЗ України, тому в новій структурі Міністерства створено експертну групу з розвитку медичної допомоги дітям і матерям.

Українсько-швейцарські проєкти у галузі охорони здоров’я

У світлі візиту в Україну президента Швейцарської конфедерації Сімонетти Соммаруги МОЗ України дякує Швейцарії за співпрацю. Адже МОЗ спільно зі Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation — SDC) реалізує проєкт «Розвиток медичної освіти в Україні», спрямований на реформування медичної освіти, медичного менеджменту та медсестринства задля кращого надання медичної допомоги. Також украй важливим є довготривалий проєкт «Психічне здоров’я для України», який має покращити якість і доступність допомоги людям із психічними розладами та підвищити рівень інформованості українців про психічне здоров’я, а також знизити рівень стигми щодо людей із психічними розладами. Також триває проєкт співпраці зі Швейцарією за посередництвом і адмініструванням Світового банку, що стосується підтримки реформ і належного врядування. На етапі затвердження проєкт співпраці, що стосується профілактики ризиків неінфекційних захворювань.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами t.me/mozofficial