Черкаську обласну дитячу лікарню називають «лікарня майбутнього» за її оснащення, яке відповідає кращим європейським зразкам.
Її будівництво розпочалося ще у 1991 р. І лише у 2011 р. вона прийняла перших пацієнтів.
— За останні 20 років в Україні не вводилося в дію жодного закладу з нуля, — розповідає головний лікар Черкаської обласної дитячої лікарні Сергій Марков. — Черкаська обласна дитяча лікарня — перший медичний заклад, який довелося вводити в експлуатацію. Тому виникло надзвичайно багато юридичних питань, пов’язаних з його роботою. Виявилося, що вся нормативна база у цій галузі досі не була сформована в Україні. Тому відкриття лікарні відбулося у квітні, а запрацював заклад на повну потужність лише у вересні.
Сьогодні на території лікарні площею 5,5 га — стаціонар, поліклініка, неонатальний центр, великий ігровий майданчик та квітники. Нове обладнання лікарні включає унікальні для України зразки.
Так, у відділенні реанімації на 12 ліжок працює дихально-наркозна станція. Ця нова система дозволяє працювати з усіма медичними газами та передовими методами анестезії.
У діагностичній лабораторії завдяки найсучаснішому лабораторному обладнанню проводяться імунологічні, серологічні, гематологічні, біохімічні аналізи. Кров досліджується за 20 параметрами, здійснюється діагностика TORCH-інфекцій тощо.
Пишаються у лікарні апаратом для рентген-діагностики — японське обладнання з цифровою комп’ютерною обробкою дозволяє забезпечити радіологічні обстеження для пацієнтів будь-якого рівня складності. В Україні таких апаратів лише 2.
У приймальному відділенні функціонує 7 блоків, передбачених для ургентних хворих — інфекційного та неінфекційного профілю. До встановлення остаточного діагнозу діти перебувають у блоках 3 дні.
Неабияке досягнення черкаського закладу — установка для генерування медичного кисню з повітря. У кожній палаті для новонароджених встановлено кувези із цифровими датчиками параметрів дитини.
В офтальмологічному відділенні зір малечі коригуватимуть за допомогою лазера.
Днями перші операції виконано в ортопедо-травматологічному відділенні.
Загалом технічних медичних новинок в Обласній дитячій лікарні не злічити.
Заклад оснащений 12 ліфтами, ще 4 знаходяться у неонатальному центрі. Лікарня має 3 автомобілі швидкої допомоги та1 реанімобіль для дітей віком до 1 року. За статистикою понад півтисячі дітей на рік з області доставляють до медичного закладу саме цим транспортом.
До того ж, нова лікарня має кімнату для психологічного розвантаження, великий сучасний басейн, ігрові зони, на території — великий майданчик із гойдалками та гірками. На кожні 2 палати — душ і туалет, у коридорах — зручні диванчики та наземні вазони.
У харчоблоці лікарні також встановлене найсучасніше обладнання: пароконвекторні шафи, італійське холодильне обладнання.
Головний лікар новітнього закладу запевнив, що лікування в ньому буде безкоштовним. Рік утримання лікарні коштує 37–40 млн грн. Рівень подальшого фінансування поки що невідомий.
— Ми відвідали усі медичні обласні дитячі заклади України. Можу з упевненістю сказати, що і за обсягом, і за умовами перебування матері та дитини, це одна із найкращих лікарень України, — запевнив начальник Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської обласної державної адміністрації Володимир Брожик. — З огляду на це, Черкаську обласну дитячу лікарню ми будемо розвивати у напрямку міжрегіональної клініки.
У разі надання лікарні статусу міжрегіональної обласна влада сподівається на підтримку держави.
Як зазначив головний лікар, на сьогодні першочерговим є кадрове питання. Так, у лікарні працюють 123 лікарі. 30% спеціалістів — пенсійного віку, тому необхідно подбати про гідну заміну. Для цього вже запросили до закладу 30 лікарів-інтернів. Крім того, сюди запрошуватимуть фахівців з-за кордону для ознайомлення черкаських медиків з новими медичними технологіями. Активно співпрацюватимуть і зі студентами вищих медичних закладів. Для них тут створили 5 навчальних кімнат. У планах — зведення житлового будинку для лікарів.
На разі у Черкаську область приїхали провідні фахівці Пресбетеріанського медичного центру (Нью-Йорк, США). Вони нададуть українським колегам допомогу у підготовці медичних кадрів, стажуванні у провідних медичних центрах, а також у лікуванні українських пацієнтів, наданні консультацій та технічної підтримки. На рівні Черкаської обласної державної адміністрації планується підписання угоди про співпрацю з американськими медиками.
За матеріалами www.moz.gov.ua, www.zdrav.ck.ua