Серцево-судинні захворювання — найпоширеніші серед українців, і першим кроком, який має зробити пацієнт з метою профілактики цих захворювань або лікування — звернутися за допомогою до свого лікаря, з яким він уклав декларацію. На цьому під час брифінгу 16 липня 2020 р. наголосила Оксана Мовчан, т.в.о. голови Національної служби здоров’я України (НСЗУ).
Послуги на первинці
Серед послуг, які надають лікарі первинної ланки, є вимірювання артеріального тиску, оцінка загального серцево-судинного ризику за шкалою SCORE, електрокардіограма, аналіз крові на загальний холестерин, швидкий тест на тропонін.
За потреби ваш лікар випише направлення на консультацію до вузького спеціаліста, наприклад до кардіолога, або на проведення додаткових досліджень та аналізів, зокрема на ультразвукове дослідження серця. З електронним направленням лікаря отримання цих послуг для пацієнта є безоплатним.
Також ваш лікар може виписати рецепт на ліки від серцево-судинних захворювань, що входять до програми «Доступні ліки». На сьогодні в ній 187 ліків від цих захворювань. Ці препарати пацієнт отримує в аптеці безоплатно або з незначною доплатою.
Інфаркт чи інсульт — не вирок
Якщо ж із пацієнтом трапилася серцево-судинна катастрофа, тобто стався інфаркт чи інсульт, бригада швидкої допомоги доставляє його до лікарні, де, за Програмою медичних гарантій, забезпечується надання безоплатно таких послуг:
>НСЗУ законтрактувала 192 медзаклади на надання допомоги пацієнтам при гострому мозковому інсульті та 65 закладів — на надання допомоги при гострому інфаркті міокарда. На сьогодні НСЗУ виплатила за надання допомоги пацієнтам 340 млн грн.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr