Безоплатна хірургічна допомога: що входить до гарантованого пакету

10 липня 2020 о 12:48
8552

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) уклала контракти на здійснення хірургічних операцій у стаціонарних умовах з 843 медичними закладами, 4 з яких — приватні. Про це під час брифінгу 10 липня 2020 р. повідомила Оксана Мовчан, т. в. о. голови НСЗУ. Було також зазначено, що у квітні–липні 2020 р. цим закладам за надання хірургічних послуг пацієнтам вже виплачено 3,8 млрд грн.

Через продовження карантину оплату медичним закладам, що законтрактовані за пакетом «Хірургічні операції у стаціонарних умовах», здійснюють на 100% за глобальним бюджетом до 1 жовтня 2020 р. Тобто заклад отримує кошти незалежно від того, скільки оперативних втручань було в ньому проведено.

Що входить до безоплатного пакету хірургічних послуг

В безоплатний пакет хірургічної допомоги в стаціонарі медичного закладу включено:

  • проведення хірургічної операції із забезпеченням анестезії;
  • інструментальні та лабораторні обстеження, включаючи патоморфологічні;
  • післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія;
  • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
  • медична реабілітація в гострий період для запобігання виникненню післяопераційних ускладнень;
  • лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;
  • харчування в стаціонарних умовах.

Окрім того, пацієнту надаються безоплатно ліки, які заклад отримує через централізовані державні закупівлі. Ці ліки не включені до тарифу. Інформація про наявність ліків в конкретній лікарні має бути розміщена на інформаційній дошці в лікарні та офіційному вебсайті медичного закладу, а також органу місцевої влади.

Як отримати безоплатну хірургічну допомогу

Щоб отримати хірургічну допомогу безоплатно, пацієнту необхідно:

  • отримати направлення свого лікаря, з яким укладено декларацію, або лікуючого лікаря та звернутися до обраного медичного закладу;
  • у разі невідкладного стану пацієнт може звернутися до лікарні без направлення або викликати «швидку» за номером 103, яка доставить його до медичного закладу.

Слід зазначити, що пацієнт може звернутися за хірургічною допомогою до будь-якого з більше ніж 800 медичних закладів, з якими НСЗУ уклала договір на надання таких послуг, незалежно від місця проживання чи реєстрації.

Щоб дізнатися, чи надає обраний вами медичний заклад необхідні хірургічні послуги, необхідно з’ясувати це, зателефонувавши туди.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr