Осіння депресія чи поганий настрій? За словами Павла Горностая, завідувача лабораторії психології малих груп і міжгрупових відносин Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, ці два поняття часто плутають між собою. Адже про наявність депресії можна говорити лише тоді, коли поганий настрій стійко присутній протягом 2 тиж і більше, а також супроводжується немотивованим зниженням самооцінки.
П. Горностай зауважив, що після того, як людина помітить у себе депресивний настрій, варто внести різноманітність у своє повсякденне життя. Покращити психологічне самопочуття допоможуть також солодощі, оскільки глюкозовмісні продукти сприяють збільшенню виділення серотоніну. Водночас спеціалісти наголошують, що в разі, якщо людина сама не може впоратися з поганим настроєм, варто звернутися до спеціаліста, а не шукати шляхів вирішення проблеми самостійно.
Як зазначила Лариса Кузнєцова, завідувач кафедри клітинної лабораторної імунології та алергології Національної медичної академії післядипломної освіти П.Л. Шупика, депресивним розладам рідше підвладні люди, які ведуть здоровий спосіб життя і займаються спортом.
За її словами, реальні причини систематично поганого настрою найчастіше криються у зниженому імунітеті організму та різноманітних соматичних розладах.
За матеріалами www.unn.com.ua
© Incarnatus/Dreamstime.com/Dreamstock.ru