Народні депутати обговорили донорство крові та захист дітей

2 липня 2020 о 16:42
534

1 липня 2020 р. у режимі відеоконференції відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі – Комітет).

Донорство крові

Під час засідання Комітет розглянув три законопроєкти, які стосуються донорства крові:

– «Про внесення зміни до статті 13 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» щодо виплати щорічної грошової допомоги особам, які мають статус Почесного донора України» (№ 3546);

– «Про внесення змін до Закону України «Про донорство крові та її компонентів» щодо збільшення надбавки до пенсії для осіб, які мають статус Почесного донора України» (№ 2583);

– «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» щодо забезпечення умов для здачі крові незалежно від місця реєстрації донора» (№ 3164).

Михайло Радуцький, голова Комітету, нагадав, що Комітет розробив проєкт Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» (№ 3648), який врегульовує всі питання донорства із врахуванням міжнародних зобов’язань, і рекомендував Верховній Раді включити до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання та за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу.

Голова Комітету звернув увагу, що законопроєкти №№ 3546 і 2583 не відповідають концепції напрацьованого комплексного законопроєкту, яка передбачає безоплатність донорства, а положення проєкту Закону № 3164 враховані в розробленому Комітетом документі.

Члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді відхилити усі три законопроєкти.

Права та інтереси дітей

Також народні депутати обговорили проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав та інтересів дітей, а також осіб, визнаних недієздатними, у сфері охорони здоров’я» (№ 3625), який представив генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики України Руслан Колбаса.

Проєкт закону, зокрема, передбачає нормативно-правове врегулювання надання медичного втручання дитині, особі, визнаній у встановленому законом порядку недієздатною, за наявності ознак прямої загрози їхньому життю, а також у разі, коли відмова від відповідного втручання, надана законними представниками таких осіб, може мати для пацієнтів тяжкі наслідки, або у разі, якщо таку згоду отримати неможливо.

Враховуючи велику кількість зауважень до представленого проєкту з боку громадськості, а також Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради і, водночас, необхідність врегулювання питань, зазначених у законопроєкті, Комітет прийняв рішення відкласти ухвалення рішення щодо цього документа на наступне засідання, яке відбудеться 9 липня.

У свою чергу, представники Міністерства соціальної політики України пообіцяли доопрацювати проєкт Закону.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами rada.gov.ua